Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > EEZ noslēguma pasākums: Kapacitātes celšana - atsl[..]

EEZ noslēguma pasākums: Kapacitātes celšana - atslēga NVO ilgtspējai

sif-eez-norv

Šodien, 9.martā, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā tika atzīmēts Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.- 2014. gada perioda programmas "NVO fonds" noslēgums.

Programmas ietvaros tika īstenoti vairāk nekā 200 projekti. Pateicoties Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālam atbalstam, Latvijas nevalstiskajām organizācijām vairāku gadu garumā bija iespēja īstenot inovatīvus sociālos pakalpojumus, nodrošināt biedrības kapacitāti un ilgstpēju, kā arī stiprināt demokrātisku sabiedrību. Programmas ietvaros īstenotie projekti palīdzējuši Latvijas sabiedrībai saņemt pakalpojumus un tikt uzklausītiem.To ietvaros risināti būtiski vides saglabāšanas jautājumi, īstenotas apmācības, radīta iespēja sniegt savu iniciatīvu un mainīt pastāvošo situāciju. Programma sniegusi arī nozīmīgu ieguldījumu NVO sektora attīstībā un izaugsmē. Ieviešot EEZ programmu "NVO fonds" tika izvirzīti jauni mērķi un izaicinājumi, kas veicināja Latvijas NVO sektora attīstību.

Projektu īstenošana ir viens no veidiem kā NVO var nodrošināt savu ilgtspēju, tomēr pastāv arī citi veidi. Programmas noslēguma pasākumā uzsvars tika likts uz kapacitātes celšanas iespēju apzināšanu. Ar savu pieredzi, veiksmēm un neveiksmēm dalījās EEZ programmas apsaimniekotāji no Grieķijas un Bulgārijas. Arī starp EEZ programmas "NVO fonds" projektu īstenotājiem ir atrodami daudz veiksmīgi piemēri no kapacitātes celšanas aspekta. Kādas metodes var izmantot, kuras ir efektīvas un kādos gadījumos tās vislabāk pielietot, lai nodrošinātu organizācijas veiksmīgu un ilgstpējīgu pastāvēšanu un galvenais attīstību- uz šiem un vēl citiem jautājumiem šodien tika rastas atbildes.

IMG 7651

IMG 7723 1

IMG 7932

IMG 7632

IMG 7758

IMG 8213

IMG 8010

IMG 8309