Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Programmas Latvijas diasporas atbalstam 2017. gadā[..]

Programmas Latvijas diasporas atbalstam 2017. gadā

vienkarss vienkrasu rgb h LV-5


Sabiedrības integrācijas fonds jau vairākus gadus strādā ar valsts budžeta programmām, kuras atbalsta Latvijas diasporu.

Pēc informācijas Ārlietu ministrijas mājas lapā, ārpus Latvijas dažādās mītnes zemēs pasaulē dzīvo, mācās un strādā vairāk nekā 370 000 Latvijas diasporas pārstāvju. Latvijas uzdevums ir uzturēt un stiprināt diasporas saikni ar Latviju, nodrošināt iespēju sekot līdzi aktuālajām norisēm, kā arī pašiem aktīvi tajās iesaistīties.

Arī 2017. gadā Sabiedrības integrācijas fonds īsteno divas valsts budžeta finansētas programmas, lai veicinātu sadarbību ar Latvijas diasporu – programmā "Ārpusskolas pasākumu programma. Vasaras nometnes Latvijas un diasporas bērniem" un programmā "Pilsoniskās līdzdalības veicināšanas programma (atbalsta programma diasporas NVO darbības atbalstam". Programmas tiek īstenotas atklātu projektu iesniegumu konkursu veidā.

Programma "Ārpusskolas pasākumu programma. Vasaras nometnes Latvijas un diasporas bērniem"


Noteiktajā projektu iesniegšanas termiņā, 6. februārī, tika saņemti 19 projektu iesniegumi. Noslēdzoties projektu vērtēšanai, apstiprināšanai virzīti 11 no tiem.
Attēlā saņemto un apstiprināto projektu iesniegumu skaits dalījumā pa nometņu norises plānošanas reģioniem:

1

2017.gada nometnes notiks visā Latvijā.

2

Nometņu norises ilgums.

3

Bērnu skaits nometnēs.

4

Kā katru gadu SIF atbalstītajās nometnēs piedalās latviešu diasporas bērni no dažādām mītnes valstīm - 2017. gadā tās ir vismaz 25.
Anglija, ASV, Austrija, Austrālija, Baltkrievija, Beļģija, Dānija, Francija, Gruzija, Igaunija, Itālija, Īrija, Krievija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Norvēģija, Polija, Skotija, Spānija, Šveice, Turcija, Vācija, Ukraina, Zviedrija.

pdfApstiprināto projektu iesniegumu saraksts

Programma „Pilsoniskās līdzdalības veicināšanas programma (diasporas NVO darbības atbalsta programma)"


Noteiktajā projektu iesniegšanas termiņā, 12. janvārī, tika saņemti 30 projektu iesniegumi. Noslēdzoties projektu vērtēšanai, apstiprināšanai virzīti 12 no tiem.
Apstiprināmo projektu aktivitātes programmas mērķa sasniegšanai:

5

6

6

7

8

9

pdfApstiprināto projektu iesniegumu saraksts