Home > Sources of funding

sif-jauns-kras


“Daugavas stāsti 2017”

Extended view
Source of Funding: State budget programmes 2002-2014
Program: “Ārpusskolas pasākumu programma. Vasaras nometnes Latvijas un diasporas bērniem” 2017

Search projects

Lai saglabātu diasporas saikni ar Latviju un stiprinātu diasporas bērnu un jauniešu nacionālo identitāti, projekta mērķis ir noorganizēt 20 diasporas un 10 Latvijas bērniem un jauniešiem 7 dienu diennakts nometni "Daugavas stāsti 2017". Tā būs turpinājums pagājušā gada nometnes stāstam ceļā uz Latvijas simtgadi. Izvēlētā vieta – Ogre - pilsēta ar devīzi Cilvēka un dabas harmonija ar atraktīvu kultūrvēsturisku un aktīvās atpūtas piedāvājumu.

Nometnē turpināsim pagājušogad Aizkrauklē iesākto stāstu lejup pa Daugavu – klausoties citu stāstus, stāstot, zīmējot, veidojot savējos, dziedot dziesmas un izdejojot deju soļus, gatavojot ēdienus, vērojot un iepazīstot dabu.

Piedalīties nometnē no ārvalstīm atsaukušies Milānas latviešu skola, Stokholmas Latviešu skola, Štutgartes kultūras biedrība Saime, biedrība Latvija – Elzasa, Zagrebas un Ankaras latvieši.

Galvenās aktivitātes saistītas ar darbošanos radošajās darbnīcās un aktīvu iepazīšanos ar Ogri un tuvajiem novadiem - Daugavas muzeju Doles salā, Ķeguma HES, Ķeipenes Piparkūku studiju un Šūpoļu parku, izziņas un eksperimentu centru Lielvārdi, kā arī Ikšķiles kultūrvēstures piedāvājumu.

Galvenais mērķis un paredzamais rezultāts – latviešu valodas, vēstures un tradīciju apgūšana tiks stiprināti nepiespiestā veidā, sadarbojoties Latvijas un ārzemju latviešiem, nostiprinot piederības sajūtu Latvijai. Ikkatra aktivitāte vērsta uz to, lai papildinātu vārdu krājumu, radītu vēlmi valodu apgūt un lietot, parādītu, ka latviešu valodā runā ne tikai mammas un tēti, bet arī citi bērni un pat roboti.

Amount of Grant Awarded: 12 178,46 EUR / 8 559.07 LVL;
Project number: 2017.LV/SP/11
Project Promoter: Biedrība "Attīstības un inovāciju mācību centrs"
Partner(s): Itālijas un Šveices itāļu daļas latviešu biedrība ALISI, Stokholmas Latviešu skola, Latviešu kultūras biedrība SAIME, Biedrība "Latvija - Elzasa", Ogres novada pašvaldība, PA "Ogres novada Kultūras centrs", Biedrība "Jauniešu pašizaugsmes, kompetenču un sociālās uzņēmējdarbības centrs "O ISTABA""
Place of implementation: Ogres novads
Status: Noslēgts līgums