Sākums > Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veid[..] > Pētnieciskā žurnālistika IR — nodokļu krāpšana, at[..]

sif-jauns-kras


Pētnieciskā žurnālistika IR — nodokļu krāpšana, atkritumu lavīna, pamests pansionātā

Izvērstais skats
Finansējuma avots: Valsts budžeta programmas 2002-2019
Programma: Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā 2018

Meklēt projektus

Projekta mērķis ir sagatavot pētniecisko materiālu sēriju par trim ļoti nozīmīgām tēmām — nodokļu krāpšanu lielos apmēros, neefektīvu atkritumu apsaimniekošanu un sliktu vai pat necilvēcīgu aprūpi sociālajās iestādēs, kurās dzīvo veci ļaudis un cilvēki ar smagiem veselības traucējumiem.

Kāpēc šīs tēmas? Ēnu ekonomika Latvijā veido vismaz piekto daļu IKP. Sevišķi postoša ir sistemātiska PVN krāpšana, kas atrauj simtiem miljonu valsts budžetam un demonstrē valsts nespēju tikt galā ar organizēto noziedzību.

Atkritumu apsaimniekošanas sistēma Latvijā ir nesamērīgi dārga iedzīvotājiem un nav ilgtspējīga, jo lielā mērā balstās uz pašvaldību monopoliem un atkritumu apglabāšanu, nevis pārstrādi.

Vairāk nekā 13 tūkstoši cilvēku dzīvo sociālās aprūpes iestādēs visā Latvijā, taču viņu aprūpes kvalitāte nav pakļauta publiskai kontrolei.
Visos šajos gadījumos IR pētniecības galvenais fokuss būs jautājums, kā šīs problēmas risināt efektīvāk?

Piešķirtais finansējums: 26701,21 EUR / 18 765.72 LVL;
Projekta numurs: 2018.LV/MA/079/28
Projekta īstenotājs: AS "Cits medijs"
Īstenošanas ilgums: 01.08.2018.- 31.01.2019.