Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Atklāta pirmā ceļojošās izstādes „133 IESPĒJAS LAB[..]

Atklāta pirmā ceļojošās izstādes „133 IESPĒJAS LABĀKAI DZĪVEI LATVIJĀ” ekspozīcija EEZ/Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros

Trešdien, 30.martā Valmierā atklāta pirmā NVO ceļojošās izstādes „133 IESPĒJAS LABĀKAI DZĪVEI LATVIJĀ” ekspozīcija.

Līdz ar izstādes atklāšanu, savu ceļojumu pa reģionu galvaspilsētām uzsāk arī „ideju siena” – iespēja pievienot arī savu ieceri labākai nākotnei. Kā pirmās savus ierosinājumus uz tās piestiprināja izstādes goda viese, nodibinājuma „Fonds Ziedot” vadītāja Rūta Dimanta un Valmieras pilsētas Domes priekšsēdētāja vietniece Vaira Dundure. Izstāde Valmierā, T/C „Valleta” 4.stāvā apskatāma līdz 1.aprīlim.

Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā ceļojošā izstāde ar interaktīvas ekspozīcijas palīdzību trīs dienas informēs vidzemniekus par nevalstisko organizāciju īstenotajiem projektiem, kas saņēmuši atbalstu Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta NVO fonda programmas ietvaros.

„Šī izstāde ir uzskatāms pierādījums NVO ieguldītajam darbam trīs gadu laikā. Tās ir 133 idejas, kas guvušas atsaucību un pozitīvi mainījušas daudzu cilvēku dzīvi,” atklājot izstādi, uzsvēra Alda Sebre, Sabiedrības integrācijas fonda Projektu konkursu nodaļas vadītāja. „Mēs gribam ticēt, ka šie projekti iedvesmos jaunām idejām un atklās pilsētas iedzīvotājiem, cik daudzveidīga ir NVO pieredze un kādu reālu ieguldījumu ir saņēmušas dažādas sabiedrības grupas tepat, tuvējā apkārtnē.”

Paralēli izstādei tika aizsāktas arī saturiskas diskusijas un prezentācijas. Pirmās diskusijas un pieredzes apmaiņa tika atklāta ar ieskatu jau pieredzējušu organizāciju darbā.

„Lielas un cēlas idejas ir iespējamas īstenot, ja tās darām, ticot sev un savam darbam,” atzīmēja nodibinājuma „Fonds Ziedot” vadītāja Rūta Dimanta. Diskusiju daļā R.Dimanta dalījās ar savas vadītās organizācijas pieredzi no pašiem pirmsākumiem, kā arī sniedza personīgajā pieredzē balstītus 12 padomus veiksmīgākam NVO darbam. „NVO „aizraujas” ar savu ideju, tās redz kopējo nepieciešamību sabiedrībai, tas ir mūsu lielākais ieguvums”, uzsvēra R. Dimanta.

Par savām īstenotajām programmām informēja arī „Apes un Alūksnes novada fonds” – organizācija, kas izaugusi no nelielas biedrības, taču pašlaik ieņem būtisku lomu arī liela mēroga kampaņu īstenošanā Apes un Alūksnes novados. „Pašlaik esam kļuvuši par vietējiem vēstnešiem un realizējam tādas vislatvijas kampaņas kā „Skolas soma”, „Pārtikas banka paēdušai Latvijai”,” pieredzē dalās Dzintra Zvejniece, nodibinājuma „Alūksnes un Apes novada fonds” valdes priekšsēdētāja. ”Esam uzskatāms pierādījums tam, ka lielo ieceru realizēšanā svarīga ir ikviena organizācija. Jā, kaut pati mazākā.”

Visas izstādes norises laikā stenda koordinatori aicinās uzzināt vairāk par jau īstenotajiem projektiem, kā arī sniegs informāciju par citiem SIF organizētajiem projektu konkursiem NVO.

Izstādes norises laiks Valmierā, T/C „Valleta” telpās (4.stāvā):
30.martā no 12.00 līdz 18.00
31.martā no 11.00 līdz 18.00.

    Dienas programmā no 12.00:
  • Diskusija „Kultūra kā instruments sociālajai integrācijai un ekonomikas veicināšanai”. Piedalās Vidzemes kultūras un mākslas biedrība "HARITAS""
  • Diskusijas par ģenētiski modificētiem organismiem mūsu ikdienā. Biedrība "Zemes draugi”
  • Darbi un pieredze nodibinājuma „Valmieras novada fonds” darbība.
    1.aprīlī no 10.00 līdz 16.00
  • Nevalstisko organizāciju pieredze video stāstos
  • Īstenoto projektu foto kolāža
  • Sarunas par projektu īstenošanas iespējām

Turpmāk izstāde būs skatāma: Jelgavā (5/04-7/04), Liepājā (12/04-14/04), Rēzeknē (18/04-20/04) un Rīgā (26/04, 27/04 un 29/04).

Īpašs paldies par atbalstu sadarbības partneriem: T/C „Valleta” Valmierā, Jelgavas reģionālajam Pieaugušo izglītības centram, Liepājas Universitātei, Rēzeknes Augstskolai un Rīgas Domei par iespēju izvietot ceļojošās izstādes ekspozīciju plašai publikai pieejamās telpās.

Vaira Dundure, Valmieras pilsētas Domes priekšēdētāja vietniece

Rūta Dimanta , nodibinājuma "Fonds Ziedot" vadītāja, piestiprinot savu ideju "ideju sienai"

Pēc izstādes atklāšanas Valmierā.