Finansējuma avots: Latvijas un Šveices sadarbības programma 2009-2012 Meklēt projektus Latvijas - Šveices sadarbības programmas "NVO fondS" īss izklāsts
1. Ievads Latvijas - Šveices sadarbības programma ir finansiālās palīdzības instruments, kas ir izmantojams papildus Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda finanšu palīdzībai, kā arī Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu palīdzībai. Šveices finanšu palīdzība papildina šīs programmas un koncentrējas, galvenokārt, uz tiem projektiem, kuri netiek finansēti vai tiek daļēji finansēti no citiem finanšu avotiem. Saskaņā ar starpvalstu noslēgto ietvarlīgumu, viena no sadarbības programmas aktivitātēm ir plānota NVO atbalsta grantu shēma. Šīs grantu shēmas mērķis ir veicināt pilsoniskās sabiedrības kā nozīmīga attīstības līdzdalībnieka ieguldījumu ekonomiskajā un sociālajā saliedētībā ar Šveices finansējumu 3,5 miljonus Šveices franku (CHF). Šveices kompetentās iestādes ir apstiprinājušas Sabiedrības integrācijas fondu kā starpniekinstitūciju Latvijas - Šveices sadarbības programmas NVO grantu shēmai. Grantu shēmas pamatnosacījumi ir izstrādāti balstoties uz: - Latvijas Republikas valdības un Šveices Konfederācijas padomes ietvarlīgumu par Latvijas - Šveices sadarbības programmas īstenošanu ekonomisko un sociālo atšķirību samazināšanai paplašinātajā Eiropas Savienībā un tā pielikumiem (procedūrām); - 2009.gada 11.decembrī noslēgto granta līgumu starp Šveices konfederāciju, Latvijas Republikas Finanšu ministriju un Sabiedrības integrācijas fondu. 2. Grantu shēmas mērķis ir veicināt pilsoniskās sabiedrības ieguldījumu ekonomisko un sociālo atšķirību mazināšanā, atbalstot aktivitātes, kas uzlabo dzīves kvalitāti bērniem un jauniešiem, kuri pakļauti sociālās atstumtības un nabadzības riskam, un senioriem. 3. Mērķa grupas - 1. sociālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautie bērni un jaunieši:
2. seniori:
3. biedrības un nodibinājumi, kuru mērķa grupa ir bērni, jaunieši vai seniori; 4. sabiedriskā labuma reliģiskas organizācijas, kuru mērķa grupa ir bērni, jaunieši vai seniori. 4. Netiešās mērķa grupas: vecāki, bērni, ģimenes, sociālie darbinieki, skolotāji, sabiedrība kopumā. 5. Atbalstāmās aktivitātes: 1. aktivitātes sociālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem bērniem un jauniešiem, kuras:
2. aktivitātes senioriem, kuras:
3. aktivitātes biedrību, nodibinājumu un reliģisko organizāciju kapacitātes stiprināšanai, ja tās tiek veiktas vienlaikus ar augstāk minētājām aktivitātēm:
6. Apakšprojektu lielums:
7. Apakšprojektu ieviešanas ilgums
8. Apakšprojektam pieprasītais sadarbības programmas līdzfinansējums:
Apakšprojekta iesniedzēja, sadarbības partnera (ja attiecināms) un citu finansētāju kopējais finansējums mikro projektiem ir vismaz 5% no apakšprojekta kopējām attiecināmajām izmaksām un makro projektiem ir vismaz 10% no apakšprojekta kopējām attiecināmajām izmaksām. Daļu šā finansējuma var nodrošināt kā ieguldījumu natūrā, bet tas nedrīkst pārsniegt 2,5% no apakšprojekta kopējām attiecināmajām izmaksām mikro projektiem un 5% no apakšprojekta kopējām attiecināmajām izmaksām makro projektiem. 9.Projektu iesniedzēji:
10.Partneri: Apakšprojekta iesniedzējs var izstrādāt apakšprojekta iesniegumu un īstenot apakšprojektu patstāvīgi vai piesaistot sadarbības partnerus. Sadarbības partneris var būt Latvijas Republikā vai Šveices Konfederācijā reģistrēta biedrība vai nodibinājums, reliģiska organizācija, kurai ir sabiedriskā labuma statuss, arodbiedrība, tiešās vai pastarpinātās valsts pārvaldes iestāde, valsts izglītības iestāde, pašvaldība vai tās iestāde, cita atvasināta publiska persona. *** Vairāk par Latvijas un Šveices sadarbības programmu skatīt www.swiss-contribution.lv Apakšprojekta īstenošanas līgums 8.pielikums: Interešu konflikta identificēšanas un novēršanas vadlīnijas Sabiedrības integrācijas fonds ir apkopojis biežāk uzdotos jautājumus un izveidojis kopsavilkumu, kurā atspoguļoti tie jautājumi un atbildes, kas varētu būt interesanti un noderīgi visiem projektu īstenotājiem. Šeit Jūs varat iepazīties ar jautājumu un atbilžu kopsavilkumu. Ja Jums ir vēl jautājumi, kurus, Jūsuprāt, vajadzētu iekļaut šajā kopsavilkumā vai priekšlikumi, kā šo materiālu izveidot vēl pievilcīgāku un noderīgāku projektu īstenotājiem, kā arī citas atsauksmes par materiālu, lūdzu, sūtiet uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu . Veiksmi projektu īstenošanā! Informatīvā pārskata sagatavošanas metodika Grāmatvedības dokumentu metodiskais materiāls Starpposma / noslēguma pārskata saturiskās atskaites metodiskais materiāls
Projekti: 62 Lapas: |
|||||||