Начало > Источники финансирования

sif-jauns-kras


„ Augam Latvijai”

Pазвернутом виде
Источник финансирования: Программы государственного бюджэта 2002-2014
Программа: “Ārpusskolas pasākumu programma. Vasaras nometnes Latvijas un diasporas bērniem” 2015

Поиск проектов

Projekta iesnieguma kopsavilkums:

Sprīdīšu nometnei ir ilggadīga, interesanta un radoša sadarbība ar NBS karavīriem, kā arī ar Cēsu 27. kājnieku bataljona zemessargiem, 3.jaunsardzes novadu un Valsts policiju. Mēs esam vairākkārt ciemojušies pie karavīriem Ādažu militārajā bāzē.Plānojam to darīt arī šovasar. Kopā ar NBS karavīriem un zemessargiem piedalījāmies „īstu vīru" nodarbībās un kara spēlēs, kā arī šaušanas sacensībās turpat nometnē. Šādas sadarbības pozitīvā nozīme uzskatāmi atspoguļojas žurnāla TĒVIJAS SARGS pērnā gada augusta numurā ( Nr.8 ) divu lpp.rakstā un četrās fotogrāfijās Sprīdīšu nometnē tradicionāli ierodas arī Cēsu apkaimes jaunsargi no dažādām skolām. Latvijas jaunie patrioti- jaunsargi, daudziem no kuriem ir tikai 10 -12 gadi, kopā ar sprīdīšiem mācās tādas gudrības, kas ikvienam var lieti noderēt sarežģītās dzīves situācijās. Viņi mācās cilvēkdrošību, tāpat arī pārvarēt dažādus šķēršļus, maskēties, novērot apkārtni, jebkuros laika apstākļos iekurt ugunskuru, atrast dabā ēdamas lietas. Apskatot Latvijas brīvības cīņu kauju vietas Amatas upes krastā, mēs esam bērniem pavēruši nozīmīgas lappuses no mūsu tautas vēstures grāmatas, mācījuši bērniem cienīt un godāt latvju karavīru. Plānotajā 2015. gada nometnē no Latvijā dzīvojošajiem bērniem būs arī dažādu Vidzemes skolu jaunsargi.

Sprīdīšu nometnē bērni iemācās dažādas dzīves gudrības. Policijas darbinieki viņiem māca svarīgākos ceļu satiksmes noteikumus, māca kā būt modriem par savu drošību dažādās vietās un situācijās. Cilvēkdrošības jautājumiem mūsu nometnes programmā ir atvēlēta īpaša vieta. Nesenie traģiskie notikumi Latvijā un mums draudzīgajās zemēs likuši tieši cilvēkdrošības jautājumiem pievērst īpašu uzmanību, pirmām kārtām tajos apmācot bērnus. Šie jautājumi viņus interesē un saliedē. Atsaucīgi nometņotāju vecāki atklāj bērniem sava aroda noslēpumus, pastāsta par dažādiem vaļaspriekiem. Pērn un aizpērn (SIF finansētajās nometnēs ) pie mums ciemojās vietējā Drabešu pagasta biškopis Jānis Sietiņsons un atklāja bērniem vislielākos bišu dzīves noslēpumus. Visiem tas bija bezgala interesanti. Notikumu īpaši saistošu padarīja daudzo medus šķirņu degustācijas iespēja un dāvana – medus burciņa katram no 50 nometnes dalībniekiem.

Nevar nepieminēt arī darba tikuma mācīšanu nometņotājiem. Apneros bērni apkopj nometnes sakņu un garšaugu dārziņu, iemācās uz ugunskuru izcept maizīti un uzvārīt tēju. Noderīga prasme ir veiksmīgas makšķerēšanas noslēpumu apgūšana un loma izmantošana gardas un sātīgas zivju zupas pagatavošanai uz ugunskura. Bet pats nozīmīgākais ir tas, ka katrs bērns šeit var iestādīt arī kādu kociņu. Līdzās nometnei ir 2,4 ha liels lauks, kurā visus 6000 bērzus, kuri tagad pastiepušies jau līdz 7 - 8 metru augstumam, pirms vairākiem gadiem iestādīja tikai nometņotāji, skolotāji un bērnu vecāki. Arī šīs vasaras nometne kā ik gadu vainagosies ar koku stādīšanas talku.

Правовой статус получателя: общество/учредительство
предоставил финансирование: 12 996,91 EUR / 9 134.28 LVL;
Номер проекта: 2015.LV/SP/01
Исполнитель проекта: Biedrība "Sprīdīšu draugi”
Партнер: Amatas novada pašvaldība
Место реализации: Amatas novads
Cтатус: apstiprināts