Jaunumi Patvēruma meklētāji
Ziemassvētki

Noslēgusies Sabiedrības integrācijas fonda sadarbībā ar kustību “Gribu palīdzēt bēgļiem”, biedrību “Latvijas Sarkanais Krusts” un Patvēruma meklētāju izmitināšanas centru “Mucenieki” labdarības akcija “Dāvana patvēruma meklētāju bērniem”. Pateicoties līdzcilvēku atbalstam, šajos Ziemassvētkos sagādātas dāvanas 125 bērniem, kuri aug patvērumu meklētāju un bēgļu ģimenēs.

Labdarības akcija “Dāvana patvēruma meklētāju bērniem” norisinās jau sesto gadu un šogad aicināja palīdzēt akcijas vēstnešiem Rabijai (6), Aleksandram (6), Sofijai (3), Medinai (6), Leilai (13), Muhamedam (1,5) un vēl vairākiem desmitiem bērnu, kas ieradušies no Afganistānas, Baltkrievijas, Sīrijas un citām valstīm, meklējot drošu patvērumu Latvijā. Dāvanās sagādātas rotaļlietas, spēles, puzles, lelles un mašīnas, krāsojamās grāmatas, gleznošanas un citi rakstāmpiederumi, drēbes, segas, saldumu paciņas un citas.

“Lai gan šogad uzdevums bija īpaši izaicinošs, jo nepieciešams bija sarūpēt divas reizes vairāk dāvanu nekā pērn, taču kopā mums izdevās! Cilvēki bija ļoti īpaši piedomājuši pie bērnu vecuma, interesēm, valodas prasmēm un hobijiem, savukārt dāvanas bija rūpīgi iesaiņotas ar novēlējuma kartītēm dažādās valodās, pašadītām zeķītēm un cimdiņiem, bērnu zīmējumiem. Tuvākajās dienās sarūpētās dāvanas tiks nogādātas bērniem, kas neatkarīgi no sava vecuma un reliģiskās piederības gaida šos svētkus," atzīmē Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Labdarības akcijas organizatori norāda, ka cilvēku atbalsts ir ļoti svarīgs tiem, kas svētkus svin vēl svešā vidē. Daļai bērnu šie būs pirmie Ziemassvētki un tieši Latvijā. “Vēlamies pateikties visiem, kuri iesaistījās akcijā, lai iepriecinātu bērnus–patvēruma meklētājus. Šie ir bērni, kuri mūsu valstī vēlas piedzīvot drošību, ģimenes siltumu un iegūt jaunus draugus. Ir nozīmīgi, ka svētkos, kad iepriecinām sev vistuvākos, domājam arī par to, kā stiprināt mūsu sabiedrību, palīdzot un atbalstot vienam otru,” saka kustības “Gribu palīdzēt bēgļiem” pārstāvis Egils Grasmanis.

Labdarības akcijas “Dāvana patvēruma meklētāju bērniem” komanda pateicas visiem līdzcilvēkiem, kas piedalījās, tostarp Iekšlietu ministrijas, Tiesībsarga biroja un VAS “Valsts nekustamie īpašumi” darbiniekiem, nevaldības organizācijām, Ben & Jerry's par saldējumu, SIA “Brain Games” par galda spēlēm bērniem un ģimenēm, SIA "E-Khanate WorldWide" par siltajiem plediem, Edvarda un Lauras medus darītavai, Latvijas sabiedroto karavīru atsaucībai, Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolas 7.a klases skolēniem, klases audzinātājiem un vecākiem, Pļavnieku vidusskolas direktoram, skolotājiem, skolēniem un viņu vecākiem par našķu un dāvanu maisiņiem.

Ar plašāku informāciju par labdarības akcijas norisi iespējams iepazīties Sabiedrības integrācijas fonda tīmekļvietnē www.sif.gov.lv un sociālajos tīklos. 

Zane Jēkabsone

Sabiedrisko attiecību speciāliste
zane.jekabsone [at] sif.gov.lv