Goda ģimenes apliecība

SIF izsniegtās apliecības “Goda ģimene” atlaižu piedāvājumus precēm un pakalpojumiem, ko piedāvā vairāk nekā 450 uzņēmumi un valsts iestādes visā Latvijā, varēs saņemt arī daudzbērnu ģimenes no Ukrainas, kā arī ārkārtas aizbildņu ģimenes, kuras rūpējas par bērnu vai bērniem no Ukrainas. 

Apliecība “Goda ģimene” ir īpaša SIF īstenota valsts programma daudzbērnu ģimenēm un ģimenēm, kas rūpējas par bērniem ar invaliditāti. Apliecības īpašniekiem ir iespēja saņemt izdevīgus piedāvājumus, iegādājoties preces vai pakalpojumus, tai skaitā degvielai, kancelejas precēm, atpūtas iespējām, kultūras pasākumiem, ēdināšanai, pārtikai u.c., kā arī saņemt dažādus nodokļu atvieglojumus.  

Lai atbalstītu tās ģimenes ar bērniem, kas Krievijas izraisītā kara rezultātā nonākušas Latvijā, turpmāk apliecības “Goda ģimene” varēs saņemt arī: 

  • Ukrainas daudzbērnu ģimenes, kurām izsniegtas Latvijas D kategorijas vīzas jeb ilgtermiņa vīzas, ar priekšnosacījumu, ka ģimene Latvijā ir ieradusies ar vismaz trīs bērniem; 
  • persona, kura ar Bāriņtiesas lēmumu ir iecelta par ārkārtas aizbildni bērnam no Ukrainas un kuram kopā ar aizbilstamo tagad ir vismaz trīs bērni.  

Apliecības tiek izsniegtas personām no sešu gadu vecuma un ir derīgas uzrādot kopā ar personu apliecinošu dokumentu vai studenta/ skolēna apliecību. 

Заява

ЗАЯВЛЕНИЕ

Lai saņemtu apliecību “Goda ģimene”, pieteikumu var iesniegt, aizpildot veidlapu un to atsūtot uz info@godagimene.lv vai klātienē SIF birojā (Raiņa bulvāris 15, Rīga, ieeja no pagalma puses). Pieteikuma veidlapu iespējams atrast www.sif.gov.lv un www.godagimene.lv, un tā ir pieejama latviešu, ukraiņu un krievu valodās.

Ar apliecības “Goda ģimene” atlaižu piedāvājumiem iespējams plašāk iepazīties: https://katalogs.godagimene.lv/ vai aplikācijā “3+ karte”. 

Linda Lāma

Programmas "Latvijas Goda ģimenes apliecība "Goda ģimene"" koordinatore
linda.lama [at] sif.gov.lv