#Dažadība
Attēls ar puzles gabaliņiem, kas informē par iespēju piedalīties darba iespēju festivālā "Visiem"

24. maijā no plkst.15:00 līdz 20:00 Vērmanes dārzā, Rīgā, notiks jau piektais Darba iespēju festivāls "Visiem!". Festivālā pulcēsies darba devēji un tie, kuri vēlas praktiskā veidā klātienē iepazīt darba iespējas un dažādas profesijas. Tādā veidā pasākuma organizatori vēlas savest kopā uzņēmējus ar potenciālajiem darbiniekiem, jo īpaši ar tiem, kuriem darba tirgū iekļauties ir grūtāk - cilvēkiem ar invaliditāti, jaunajām māmiņām, jauniešiem un pirmspensijas vecuma cilvēkiem. Šogad pasākumā varēs iepazīt arī dažādas izglītības iespējas un uzzināt par vasaras darbu skolēniem. Ieeja festivālā bez maksas.

Festivālu organizē biedrība “Ilgtspējīgas uzņēmējdarbības atbalstam” kopā ar sociālo uzņēmumu “Ligero”. Dalību pasākumā pieteikuši vairāki desmiti uzņēmumu, un tie piedāvās praktiskā veidā izmēģināt dažādus darba pienākumus un izzināt profesiju aizkulises. Brīvā un neformālā gaisotnē varēs aprunāties ar uzņēmumu pārstāvjiem, uzzināt par brīvajām vakancēm un uzņēmumu darbību. Daļa uzņēmumu piedāvā darba iespējas arī cilvēkiem ar invaliditāti un vasaras darbu skolēniem.

Uz pasākumu aicināts ikviens – gan tie, kuri meklē darbu vai vēlas kaut ko mainīt savā profesionālajā jomā; gan tie, kuri vēl nezina, ko vēlas darīt; gan tie, kuri jau strādā un ir interese uzzināt un iemācīties ko jaunu.

Šogad darba iespējas festivālā piedāvās tādi uzņēmumi un organizācijas kā "Starptautiskā lidosta "Rīga", Valsts nekustamie īpašumi, Rimi Latvia, Rīgas satiksme, Rīgas meži, Allnex Latvia, LSK Studios, Cabot Latvia, Nacionālie bruņotie spēki, G.E. Baltic, Valsts robežsardze, Evolution Latvia, Cabonline Customer Service Latvia, Sociālās integrācijas valsts aģentūra, Rīgas ūdens, Latvijas Samariešu apvienība, Valsts robežsardze, Rīgas pilsētas “Rūpju bērns”, Eco Baltia vide, Rīgas valstspilsētas pašvaldības Mājokļu un vides departaments, Eiropas Parlamenta birojs Latvijā, Rīgas siltums, Rīgas nami un citi. Savukārt izglītības un profesionālās izaugsmes iespējas piedāvās izzināt Transporta un sakaru institūts, American Councils for International Education, Rīgas Stradiņa universitāte, Riga Business School, Rīgas jauniešu centrs “Kaņieris”, biedrība “Laiks jauniešiem” un Zvaigznāja kubs.

Labklājības Uldis Augulis uzsver: "Mūsdienās daudz ko nosaka cilvēka attieksme un izvēle, vai viņš redz un izmanto dotās iespējas. Darba tirgus Latvijā nepārtraukti piedzīvo pārmaiņas. Tāpēc aicinu jebkuram darba meklētajam un darba devējam novērtēt šī festivāla radīto iespēju satikties, aprunāties, iepazīt, izvērtēt un pieņemt lēmumu par savu turpmāko darba dzīvi vai profesijas izvēli."

“Gudrība saka - darbs dara darītāju. Darbs ikviena cilvēka pilnvērtīgā dzīvē dod sajūtu, ka es varu un man sanāk. Darbs dod gan izaicinājumu, gan piepildījumu. Tieši tāpēc ir svarīgi, ka tiek iedrošināts ikviens sabiedrības loceklis meklēt, atrast un darīt darbu. Nāciet un uzziniet par darba iespējām un arī to, kādas ir jūsu darba tiesības,” aicina Latvijas Republikas tiesībsargs Juris Jansons.

Festivāla saturu papildinās vērtīgas ekspertu konsultācijas, ko apmeklētāji varēs saņemt bez maksas – piemēram, Latvijas Republikas Tiesībsarga pārstāvji un juriste, sociālo jautājumu eksperte Santa Survila sniegs padomus dažādos darba tiesību jautājumos. Būs pieejamas arī individuālas konsultācijas finanšu pratības jautājumos. Savukārt ar mākslīgā intelekta palīdzību ikviens varēs uzģenerēt attēlu, kas atspoguļo katra sapņu nodarbošanos. Plašāka informācija par pasākumu lasāma sociālā uzņēmuma “Ligero” Facebook kontā.

Pasākums tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Festivāla norisi atbalsta Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”, Labklājības ministrija, Latvijas Republikas Tiesībsargs, Latvijas Jaunatnes padome, zvanu centrs "Sonido", radio Star FM un portāls tv3.lv.

 

Pasākuma programma darba iespēju festivāls “Visiem” pl. 15.00 – 20.00

SABIEDRĪBAS INTEGRĀCIJAS FONDA SPĒLE pl. 16.10 – 17.00

Latvijas galvenais resurss ir tās cilvēki. Cilvēki visā to dažādībā – dažāda vecuma, dzimuma un tautību, ar atšķirīgām fiziskajām un intelektuālajām spējām, ticību un pārliecību. Neatkarīgi no situācijas un dzīves apstākļiem katrs cilvēks vēlas dzīvot ar saviem mērķiem iekļaujošā sabiedrībā. Tomēr, vai mums līdzīgās situācijās ir dotas vienādas iespējas? Sabiedrības integrācijas fonds festivāla dalībniekus aicina piedalīties nelielā eksperimentā, lai atpazītu diskriminējošas situācijas, kurā mēs ikdienā nonākam.

 

INDIVIDUĀLAS KONSULTĀCIJAS

1. VAI TU ZINI SAVAS DARBA TIESĪBAS? / Latvijas Republikas Tiesībsarga ekspertu ieteikumi un padomi darba tiesību jautājumos

2. VAI PROBLĒMA IR NAUDAS DAUDZUMĀ? / finanšu pratības konsultācijas pie “Capitalia” ekspertiem

3. DARBA TIESĪBAS, IESPĒJAS UN CV VEIDOŠANA / juriste, sociālo jautājumu eksperte Santa Survila piedāvā konsultācijas par darba tiesībām, darba un izglītības iespējām cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī palīdzību CV un motivāciju vēstuļu sagatavošanā

4. KĀDA/S TU BŪTU, JA DARĪTU TIKAI TO, KAS PATIEŠĀM PATĪK? / Mākslīgā intelekta attēlu ģenerēšanas meistarklase kopā ar “BDA”

5. PARUNĀSIM? / Ja vēlies sarunu biedru, kurš tevi pieņem tādu, kāds esi! Nāc aprunāties ar Lolitu un viņas pavadoni - labradori Zuzi!

 

SARUNAS PAR PROFESIJU AIZKULISĒM UN IZGLĪTĪBAS IESPĒJĀM LATVIJĀ UN ASV

pl. 15.50 Aviācija un drošība – cik nopietni tas ir? / Aleksandrs Stoļarčuks, “RIX Rīgas lidosta”

pl. 16.50 Sapinis par Ameriku piepildīts! /  American Councils for International Education programmas absolvents

pl. 17.50 Vai zini kā kļūt par tramvaja vai trolejbusa vadītāju? / Valda Pāvula, “Rīgas satiksme”

pl. 18.50 Atvērti pasaulei / Dr.sc.pol. Mārtiņš Daugulis, Rīgas Stradiņa universitāte