Jaunumi

attels

Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar kustību "Gribu palīdzēt bēgļiem" un Latvijas Sarkanais Krusts jau piekto gadu aicina sabiedrību iepriecināt Latvijā dzīvojošos bēgļu un patvēruma meklētāju bērnus ar Ziemassvētku dāvanām. Šogad plānots sagādāt dāvanas bērniem no Afganistānas, Baltkrievijas, Irākas, Krievijas, Sīrijas un Turcijas. *

Zahidam (14 gadi), kā jau daudziem viņa vecuma jauniešiem, ļoti patīk spēlēt futbolu. Kad viņam bija tikai 12 gadi, viņš ieradās Latvijā kopā ar tēti no Afganistānas, bēgot no iesaukšanas karadienastā. Tēvs vēlējās paglābt savu dēlu no kara, meklējot drošu un bērnam saudzīgu vidi. Dzimtenē palika Zahida mamma un māsas, kuras viņš ļoti mīl. Zahids mācās vidusskolā Rīgā un brīvi pārvalda latviešu valodu.

Ļena (8 gadi), Igors (4 gadi) un Aleksandrs (3 gadi) Latvijā ieradās no Krievijas, kur viņu ģimene tika vajāta reliģiskās pārliecības dēļ. Iegūstot mājas Latvijā, Ļena sāka mācīties skolā un ātri apgūt latviešu valodu, bet brāļi uzsākuši gaitas vietējā bērnudārzā. Latvijā iedzīvoties palīdzēja arī vietējā reliģiskā kopiena.

Alarai (16 gadi) un Asli (9 gadi) patīk mācīties un padodas ļoti ātri apgūt jaunas zināšanas. Viņas kopā ar mammu un tēti ieradās Latvijā no Turcijas, bēgot no pastāvošās varas veiktās vardarbības, tostarp pret mierīgajiem valsts iedzīvotājiem. Ģimene ir labi iejutusies Latvijā un aktīvi piedalās dažādos pasākumos, kurus organizē gan skola, gan Latvijas Sarkanais krusts un kustība "Gribu palīdzēt bēgļiem".

Tie ir daži no bērnu stāstiem, kuri nonākuši Latvijā un veido šeit savu dzīvi. Kā norāda labdarības akcijas organizatori, mērķis ir radīt svētku sajūtu bērniem, kuri šos svētkus svin sev varbūt vēl ne tik pazīstamā vidē. "Vēlamies iepriecināt un iedrošināt bērnus, kuri savā īsajā mūžā, iespējams, piedzīvojuši vairāk nekā lielākā daļa no mums – pieaugušajiem un, neskatoties uz pārdzīvoto, saglabājuši savu prieku un sajūsmu par brīnumu. Turklāt šī ir lieliska iespēja mums dalīties ar savu kultūru un Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām," skaidro Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Bērni dāvanās visvairāk priecātos saņemt spēles, grāmatas, rotaļlietas, lelles, siltas drēbes, zīmuļus un flomasterus, saldumus un sporta piederumus.

Labdarības akcija norisināsies līdz 16.decembrim, kad jebkurš interesents aicināts nogādāt bērnam dāvanu ar apsveikuma kartīti Sabiedrības integrācijas fonda telpās.

Kā tiks organizēta dāvanu nodošana?

1. Lūdzam sazināties pa tālruni 29249232 (Karīna), lai vienotos par to, kuram bērnam tiks Tevis sagādātā dāvana, kā arī par drošu dāvanas nodošanas laiku un veidu, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus. 

2. Sarūpē dāvanu un iesaiņo to. 

3. Nogādā dāvanu Sabiedrības integrācijas fonda telpās (Raiņa bulvāris 15, Rīga) iepriekš noteiktajā laikā.

4. Sadarbībā ar Latvijas Sarkano Krustu un kustību "Gribu palīdzēt bēgļiem" īsi pirms Ziemassvētkiem nogādāsim dāvanas bērniem.