Jaunumi

attels

Kustības "Dažādībā ir spēks" ietvaros noslēdzies nozīmīgs posms – darba devēju pašnovērtējuma veikšana

Spēks rodams dažādībā, nevis vienādībā (S. R. Konveijs)

Kustība "Dažādībā ir spēks", kuru atbalsta Latvijas augstākās amatpersonas – Latvijas valsts prezidents Egils Levits un Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, jau trešo gadu aicinājusi visu mērogu, juridisko formu, kā arī visu nozaru darba devējus veikt pašnovērtējumu, lai novērtētu un apliecinātu sevi kā atvērtu un uz dažādības vadību orientētu darba devēju. Kustības vadošā eksperte dažādības vadības jautājumos Rasma Pīpiķe apliecina: "Šī iniciatīva un kustības būtība ir nozīmīga Latvijas ekonomikai un Latvijas cilvēkiem, jo mums ir vēlme nevis pārveidot, bet transformēt domāšanu un attieksmi pret cilvēku, padarot to labāku, līdz ar to veicinot produktivitāti."

Kustības ietvaros darba devēji pretendē uz iekļaujošas darba vides balvu "Dažādībā ir spēks" kādā no piecām kategorijām, kas raksturo un iemieso dažādības vadības būtību: "Mūsu darbinieki", "Mūsu darba vide", "Mūsu principi", "Mūsu tirgus attiecības" un "Mūsu saziņa". 2020. gadā pašnovērtējumam kopā pieteicās 44 darba devēji un pašvērtējumu pilnībā veica 36 no tiem. No šiem 36 darba devējiem 3 organizācijas piedalījušās iepriekšējos divus gadus, 7 piedalījušās otro gadu, bet 26 piedalās pirmo reizi. Mums ir patiess gandarījums, ka 2020. gadā nozaru līdzsvars ir izlīdzinājies un kustībai pievienojās darba devēji no visiem sektoriem – 20 darba devēji pārstāvēja uzņēmumus, 4 pārstāvēja biedrības un nodibinājumus, bet 12 – pašvaldības iestādes un valsts pārvaldi.

Kustības "Dažādībā ir spēks" organizatoru vārdā izsakām paldies visiem, kuri veica pašnovērtējumu – tas jau ir labs rādītājs Jūsu atvērtībai un vēlmei veicināt atvērtību dažādībai! Paldies sakām:

VSIA Strenču psihoneiroloģiskā slimnīcaSIA Starptautiskā Kosmetoloģijas koledžaSIA SonidoBūvniecības valsts kontroles birojsLR Veselības ministrijaVentspils Maratona KlubsIzložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijaAtea Global ServicesHotel AmritaSIA Paulig Coffee LatviaPSIA Ventspils reissLR Labklājības ministrijaCentrālā finanšu un līgumu aģentūraVentspils nafta terminālsLatvijas BalzamsNeatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Rīgas reģionālā centra, BAC KrastsValsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijaLR Tieslietu ministrijaĶiparu namsBērnu klīniskās universitātes slimnīcaBiedrība Mēs saviem bērniemOlaines Vēstures un mākslas muzejsSIA Bewe ShipLatvijas Lauksaimniecības universitāteLīvānu novada domeSIA Medlex BalticsBrocēnu novada pašvaldībaNeste LatvijaWhings for wheelsSIA Schwenk LatvijaSIA Big EventSIA Grifs AGSIA Ventspils galdnieksSIA NerotehSIA EmelSIA Summus

Sākot no 6. jūlija mūsu eksperti Rasma Pīpiķe, Sigita Zankovska-Odiņa, Iluta Lāce un Ivars Balodis veiks dalībnieku sniegtās informācijas vērtēšanu, lai šī gada oktobrī apbalvošanas ceremonijas laikā paziņotu 2020. gada "Dažādībā ir spēks" balvas laureātus un pasniegtu viņiem balvas.

Aicinām ikvienu organizāciju iepazīties un parakstīt labas gribas memorandu, kas apvieno organizācijas, kas savā ikdienas darbā vēlas veicināt atvērtību dažādām sabiedrības grupām, saskatot, ka dažādība ir resurss, dažādība ir iespēja un dažādība ir konkurences priekšrocība. Memorandu iespējams parakstīt šeit: www.dazadiba.lv/memorands.

Kustību "Dažādībā ir spēks" uzsāka Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar nodibinājumu "Ventspils Augsto tehnoloģiju parks" ar mērķi meklēt, izcelt un godināt darba devējus, kas par neatņemamu sastāvdaļu savā darbā uzskata dažādības vadību organizācijā. Sekojiet līdz jaunumiem www.dazadiba.lv un piesakiet savu organizāciju pašnovērtējumam 2021. gadā!

Kustība „Dažādībā ir spēks!" un atbalsta pasākumi iekļaujošas darba vides un dažādības vadības veicināšanai tiek veikti Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Kontakti:
Līna Indriksone
Nodibinājums "Ventspils Augsto tehnoloģiju parks"
Tālrunis: 29555338
E-pasts:info@dazadiba.lv

Antra Spriņģe
Sabiedrības integrācijas fonds
Projekta "Dažādības Veicināšana"
diskriminācijas novēršanas programmas koordinatore
Tālrunis: 26590666
E-pasts:antra.springe@sif.gov.lv