Patvēruma meklētāji
Ziemassvētku dāvanas bērniem – patvēruma meklētājiem

Sabiedrības integrācijas fonds jau astoto gadu aicina iepriecināt Ziemassvētkos ar dāvanām bērnus, kas aug patvēruma meklētāju ģimenēs Latvijā. Šogad plānots sagādāt 150 dāvanas bērniem no Afganistānas, Baltkrievijas, Irākas, Krievijas, Sīrijas, Turcijas, Nigērijas un Kongo. Lai piedalītos labdarības akcijā, interesenti aicināti zvanīt pa tālruni 29618055. 

Mazajam Abelam ir 9 mēneši, viņš ir dzimis Latvijā, zemē, kuru par savām mājām jau vairākus gadus sauc arī viņa mamma Marija. Bēgot no kara un vardarbības Eritrejā, viņi ieradās Latvijā, meklējot drošas mājas. Abels ir ļoti dzīvespriecīgs puisītis, kurš ar lielām, brūnām acīm lūkojas uz baltajām sniegpārslām, kad dodas pastaigā pa Rīgas parkiem. Abelam ļoti patīk rotaļlietas, īpaši, mazais koka zirdziņš, kurš vienmēr viņu iešūpo pirms saldā miedziņa. 

Anna piedzima 11.novembra rītā, dienā, kas ir svēta mums visiem. Arī viņas ģimene ir atbraukusi uz Latviju, bēgdami no politiskā režīma, kas jau vairākus gadu valda Baltkrievijā. Annu mājās gaida divi brālīši, kur ļoti čakli apmeklē bērnudārzu, runā latviski un spēlē futbolu. Ģimene ļoti vēlas rast ne tikai īslaicīgu patvērumu Latvijā, bet palikt ilgāk, dzīvot, strādāt, mācīties latviešu valodu un saukt šo zemi par savām drošajām mājām. 

Fatima, Solima un Avina ir trīs māsiņas no Afganistānas, kuras Latvijā dzīvo jau ilgāk kā astoņus gadus. Viņu vecāki ieradās Latvijā bēgļu pārmitināšanas programmas ietvaros. Meitenēm patīk iet skolā, kur viņas ļoti labi mācās, zīmē, apmeklē mākslas pulciņus un apgūst pirmās šūšanas prasmes. Ģimene augsti novērtē, ka Latvijā meitenēm ir iespēja iet skolā un mācīties, iegūt izglītību. Kopš meitenes dzīvo Latvijā, viņas katrus Ziemassvētkus ir gaidījušas kā lielu brīnumu, klusiņām cerot, ka arī šogad rūķis atnesīs kādu mazu, mīļu dāvaniņu.  

Lai Ziemassvētku laikā radītu svētku sajūtu Abelam, Annai, Fatimai, Solimai un Avinai, kā arī citiem bērniem, kuri atrodas sev vēl ne tik pazīstamā vidē - akcijā “Dāvana patvēruma meklētāju bērniem” aicina sarūpēt dāvanas. 

“Ziemassvētki ir īpašs laiks, kad palīdzēt sajust brīnumu,  radīt siltumu un patiesu prieku. Bērni ir vistrauslākā sabiedrības daļa, tādēļ aicinām iepriecināt patvēruma meklētāju bērnus no dažādām valstīm, kuri pie mums ir raduši mieru no kara un nedrošības. Vairosim prieku un labestību!” mudina Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce. 

Labdarības akcija norisināsies līdz š.g. 14.decembrim, tajā aicināts piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, uzņēmums, nevaldības organizācijas, kā arī valsts un pašvaldību iestādes.  Bērni dāvanās visvairāk priecāsies saņemt spēles, grāmatas, rotaļlietas, lelles, siltas drēbes, zīmuļus un flomāsterus, saldumus un sporta piederumus.  

Ar plašāku informāciju par labdarības akcijas norisi iespējams iepazīties Sabiedrības integrācijas fonda tīmekļvietnē www.sif.gov.lv un sociālajos tīklos.   

Kā tiks organizēta dāvanu nodošana?  

  1. Interesenti aicināti zvanīt pa tālruni 29618055, lai vienotos par to, kuram bērnam sagādāsiet dāvanu. 

  1. Iesaiņotu dāvanu ar apsveikuma kartīti jānogādā Sabiedrības integrācijas fondā, Vienas pieturas aģentūras telpās  (Raiņa bulvāris 15, Rīga) darba dienās no plkst.09.00 līdz 17.00. 

  1. Sadarbībā ar biedrību “Latvijas Sarkanais Krusts” un Patvēruma meklētāju izmitināšanas centru “Mucenieki” īsi pirms Ziemassvētkiem  dāvanas tiks nogādātas bērniem.