Jaunumi
logo
logo

5. septembrī Cēsu koncertzālē ar aktīvām diskusijām un mēmo šovu veiksmīgi aizvadīts Sabiedrības integrācijas fonda kampaņas "Atvērtība ir vērtība" pasākums "Stereotipu šovs". To vadīja sabiedriskais aktīvists un feminists Kaspars Zālītis un sabiedriskā aktīviste, feministe, režisore un publiciste Alise Zariņa.

Interaktīvās spēles laikā ikvienam interesentam bija iespēja pārbaudīt sabiedrībā populāru personību viedokli par dzimumu līdztiesību. Spēli līdzsvaroja humora deva, vienlaikus veidojot objektīvu diskusiju par aktuāliem jautājumiem. Pasākumā piedalījās sabiedriskās domas veidotāji – komponists Edgars Raginskis, komiķe Džemma Sudraba, Saeimas deputāte, bijusī veselības ministre Anda Čakša, uzņēmējs un dzīvesstila entuziasts Kaspars Bērziņš, kustības "body positive" aizsācēja Latvijā Indra Salceviča un skandalozais Rojs Rodžers.

"Ir dīvaini, ka 2020. gadā mēs joprojām diskutējam par dzimumu līdztiesības nozīmību sabiedrībā. Dzimumu stereotipi mūsu sabiedrībā ir dziļi iesakņojušies, tāpēc ar "Stereotipu šovu" mēs cenšamies tos paspilgtināt un ļaut katram saskatīt, kas ir būtisks solis to pārvarēšanai", skaidro Kaspars Zālītis.

Šova vadītāja Alise Zariņa papildina, ka saruna par dzimumu līdztiesību un ar to saistītajām Latvijas reālijām nez kāpēc bieži tiek uztverta saasināti – kādam uzreiz gribas noliegt, ka eksistē jebkādas problēmas, kāds cits atkal top sašutis par to, ka ne visi apzinās šo problēmu klātbūtni ikdienā. ""Stereotipu šovā" mēs cenšamies par šo visnotaļ nopietno tēmu runāt arī ar vieglumu, humoru un pašironiju. Pilnīgi noteikti visos mūsos mīt apzināti vai neapzināti aizspriedumi, bet sarunas un citu pieredžu uzklausīšana mums var palīdzēt tos saredzēt un varbūt pat mainīt," saka Alise Zariņa.

"Stereotipu šovs ir atraktīvs un vēl nepierasts veids, kā uzrunāt sabiedrībā valdošos stereotipus. Gan tos, par kuru eksistenci mēs jau esam pietiekami izglītoti, gan arī tos, kurus mēs vēl īsti neapzināmies un neprotam atpazīt, bet kuri tāpat traucē ikdienā nonākt līdz patiesai dzimumu līdztiesībai. Mūsu ieskatā labākais veids, kā uzrunāt šādas tēmas tā, lai tās nonāktu līdz plašākai sabiedrībai, ir nepiespiesti un ar humoru un to mēs kopā ar Kasparu Zālīti un Alisi Zariņu arī darām", secina Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Stereotipu šovs: ŠEIT
"Stereotipu šovs" veidots Sabiedrības integrācijas fonda kampaņas "Atvērtība ir vērtība" ietvaros. Šī ir piecgades kampaņa, kuras laikā īpaša uzmanība tiek pievērsta diskriminācijas skarto grupu integrācijai sabiedrībā, šogad fokusējoties uz dzimumu līdztiesību. Vairāk par kampaņu varat lasīt mājaslapā atvertiba.lv vai facebook lapā "Dažādības veicināšana" www.facebook.com/dazadibasveicinasana/
Kampaņa "Atvērtība ir vērtība" tiek īstenota Sabiedrības integrācijas fonda projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) informatīvā kampaņa "Atvērtība ir vērtība" ietvaros. Finansējums piešķirts 85% apmērā no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

attels

attels

Kontaktinformācija:
Antra Spriņģe
Sabiedrības integrācijas fonds
Projekta "Dažādības Veicināšana"
diskriminācijas novēršanas programmas koordinatore
Tālrunis: 26590666
E-pasts: antra.springe@sif.gov.lv