Jaunumi Ģimenēm #StandWithUkraine
Goda ģimenes apliecība

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) izsniegtās apliecības “Goda ģimene” atlaižu piedāvājumus precēm un pakalpojumiem, ko piedāvā vairāk nekā 450 uzņēmumi un valsts iestādes visā Latvijā, varēs saņemt arī daudzbērnu ģimenes no Ukrainas, kā arī ārkārtas aizbildņu ģimenes, kuras rūpējas par bērnu vai bērniem no Ukrainas. 

Apliecība “Goda ģimene” ir īpaša SIF īstenota valsts programma daudzbērnu ģimenēm un ģimenēm, kas rūpējas par bērniem ar invaliditāti. Apliecības īpašniekiem ir iespēja saņemt izdevīgus piedāvājumus, iegādājoties preces vai pakalpojumus, tai skaitā degvielai, kancelejas precēm, atpūtas iespējām, kultūras pasākumiem, ēdināšanai, pārtikai u.c., kā arī saņemt dažādus nodokļu atvieglojumus.  

Lai atbalstītu tās ģimenes ar bērniem, kas Krievijas izraisītā kara rezultātā nonākušas Latvijā, turpmāk apliecības “Goda ģimene” varēs saņemt arī: 

- Ukrainas daudzbērnu ģimenes, kurām izsniegtas Latvijas D kategorijas vīzas jeb ilgtermiņa vīzas, ar priekšnosacījumu, ka ģimene Latvijā ir ieradusies ar vismaz trīs bērniem; 

- persona, kura ar Bāriņtiesas lēmumu ir iecelta par ārkārtas aizbildni bērnam no Ukrainas un kuram kopā ar aizbilstamo tagad ir vismaz trīs bērni.  

Vienlaikus vairāk nekā 50 programmas dalībnieku, tostarp Dailes teātris, CIRCLE K, FIELMANN, Turaidas muzejrezervāts, BENU Aptieka un citi, atsaukušies SIF aicinājumam un sagatavojuši īpašo piedāvājumu visiem Ukrainas iedzīvotājiem, kas varēs uzrādīt Ukrainas iekšzemes vai ārzemju pasi, ID karti vai citu personu apliecinošu dokumentu (nebūs nepieciešams uzrādīt apliecību “Goda ģimene”). 

“Šis karš nesis sāpes lielam skaitam cilvēku, un daļa no viņiem devušies bēgļu gaitās ar pašu minimumu. Lai kaut mazliet atvieglotu dzīves uzsākšanu Latvijā, turpmāk Ukrainas daudzbērnu ģimenes un ārkārtas aizbildņu ģimenes, kuras rūpējas par Ukrainas bērniem, varēs saņemt atbalstu arī “Goda ģimene” programmas ietvaros nepieciešamajām precēm un pakalpojumiem - drēbēm, mēbelēm, grāmatām,” skaidro SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce. 

Lai saņemtu apliecību “Goda ģimene”, pieteikumu var iesniegt, aizpildot veidlapu un to atsūtot uz info@godagimene.lv vai klātienē SIF birojā (Raiņa bulvāris 15, Rīga, ieeja no pagalma puses). Pieteikuma veidlapu iespējams atrast www.sif.gov.lv un www.godagimene.lv, un tā ir pieejama latviešu, ukraiņu un krievu valodās. Katra situācija tiks vērtēta individuāli, meklējot labvēlīgāko risinājumu. 

Apliecības tiek izsniegtas personām no sešu gadu vecuma un ir derīgas uzrādot kopā ar personu apliecinošu dokumentu vai studenta/ skolēna apliecību.  

Ar apliecības “Goda ģimene” atlaižu piedāvājumiem iespējams plašāk iepazīties: https://katalogs.godagimene.lv/ vai aplikācijā “3+ karte”. 

_____

Посвідчення “Почесна родина” зможуть отримати багатодітні сім'ї з України та сім'ї надзвичайних опікунів

З допомогою посвідчення “Почесна родина”, що видається Фондом інтеграції суспільства (ФІС), багатодітні сім'ї з України, а також сім'ї надзвичайних опікунів, що наглядають за дитиною (дітьми) з України зможуть отримати знижки на товари та послуги, що пропонують більш ніж 450 компаній та органів державної влади по усій Латвії.

Посвідчення “Почесна родина” - це особлива, реалізована ФІС державна програма для багатодітних сімей та сімей, що піклуються про дітей з інвалідністью. Власники посвідчення мають можливість отримати вигідні пропозиції при купівлі товарів чи послуг, зокрема пального, продуктів харчування, канцтоварів, відпочинку та культурних заходів, послуг громадського харчування тощо, а також отримувати різноманітні податкові пільги.

Щоб підтримати сім'ї з дітьми, які прибули до Латвії внаслідок розпочиненної Росією війни, посвідчення “Почесна родина” зможуть отримати також:
- Українські багатодітні сім'ї, яким видана віза категорії D чи довгострокова віза, за умови, що сім'я прибула до Латвії з не менш ніж трьома дітьми.

- Особам, яка рішенням сирітського суду призначені надзвичайними опікунами дитини з України, і які разом з подопічним мають не менше трьох дітей.

Водночас понад 50 вчасників програми, серед яких театр "Dailes", CIRCLE K, FIELMANN, Турайдський музей-заповідник, аптека BENU та інші, відгукнулися на запрошення ФІС та підготували особливі пропозиції для усіх громадян України, що зможуть пред'явити український внутрішній або закордонний паспорт, ID-картку або інший документ, що посвідчує особу (посвідчення «Почесна родина» пред’являти не потрібно).

“Ця війна поранила дуже багато людей, деякі з яких стали біженцями майже без нічого. Щоб трохи полегшити їм життя у Латвії, багатодітні сім'ї з України та сім'ї надзвичайних опікунів, що наглядають за дітьми з України, зможуть отримати підтримку на найбільш необхідні товари та послуги — одяг, меблі, книги — у рамках програми “Почесна родина”, - пояснила директор сикретаріату ФІС Зайга Пуце.

Заяву на посвідчення “Почесна родина” можна подати, заповнивши форму та надіславши її на адресу info@godagimene.lv, або особисто в офісі ФІС (Рига, бульвар Райня, 15, вхід з двору). Форму заяви можна знайти на www.sif.gov.lv та www.godagimene.lv, вона доступна латиською, українською та російською мовами. Кожну ситуацію будуть оцінювати індивідуально, шукаючи найбільш вигідне рішення.

Посвідчення видаються особам віком від шести років і дійсні при пред'яві документу, що посвідчує особу, або студентського/учневого квитку.

Детальніше про знижки сертифіката «Почесна родина» можна дізнатися: https://katalogs.godagimene.lv.

Linda Lāma

Programmas "Latvijas Goda ģimenes apliecība "Goda ģimene"" koordinatore
linda.lama [at] sif.gov.lv