#Jaunumi #Dažadība
Dažādības novērtējums

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) 30. novembrī aicina uz Latvijas darba devēju Dažādības novērtējuma noslēguma pasākumu, kurā tiks paziņoti uzņēmumu novērtējuma rezultāti, sadalīti diplomi trīs dažādības brieduma kategorijās, kā arī uzklausīti ekspertu un uzņēmumu iedvesmas stāsti, ikdienā strādājot ar dažādības tēmām. Pasākums notiks VEF kvartāla kamerzālē “Spīdola” plkst. 13.00.

SIF iniciētās darba devēju kustības “Dažādībā ir spēks”  Novērtējums notiek jau sesto gadu, kopš kustības dibināšanas iniciatīvā iesaistījušies 165 darba devēji, kas savā ikdienas darbā veicina atvērtību dažādām sabiedrības grupām, saskatot, ka dažādība ir resurss un konkurences priekšrocība. Šogad Dažādības novērtējumam šogad ir pieteikušies 43 darba devēji gan no privātā, gan publiskā sektora, turklāt puse no dalībniekiem ir jaunpienācēji, kas ir īpaši svarīgs ētiska biznesa prakses izplatības apliecinājums.

Šī gada novērtējumā ikviens darba devējs varēs iegūt dažādībai atvērta darba devēja statusu, ja dažādības novērtējumā būs sasniedzis vismaz 60% rezultātu. Uzrādot 60-70% rezultātu, darba devēji tiks godināti ar Atzinības rakstiem. Savukārt tie darba devēji, kas būs sasnieguši vismaz 70% rezultātu, saņems novērtējumu kādā no trim augstākajām kategorijām – Bronzas, Sudraba vai Zelta. Papildus tiks piešķirtas arī 4 novērtējuma ekspertu speciālbalvas par īpašiem sasniegumiem vai risinājumiem kādā no dažādības dimensijām.

Papildus kopējam dalījumam kategorijās darba devēji, kas piedalās dažādības novērtējumā, iegūst unikālu iespēju saņemt individualizētus ekspertu novērtējumus ar izceltām labajām praksēm organizācijā un ierosinājumus iespējamiem uzlabojumiem. Šāgada novērtējuma eksperti bija asociētā profesore Kristīne Dupate, zvērināts advokāts Ivo Maskalāns un cilvēktiesību aktīvists Kaspars Zālītis.

Dažādības iedvesmas pasākumā ar aktualitātēm par dažādības vadības risinājumiem dalīsies eksperte Agnese Cimdiņa, kas iezīmēs situāciju un izaicinājumus dažādības jomā Latvijas uzņēmējdarbības vidē. Savukārt ar pozitīvās un arī negatīvās pieredzes stāstiem dalīsies Rīgas Stradiņa universitātes prorektors Toms Baumanis un airBaltic pārstāvji. Šī gada pasākuma tēma ir uzņēmuma pārvadība multikulturālā vidē, starpkultūru komunikācijas izaicinājumi un iekļaujošas vides veidošana darbiniekiem no dažādām kultūrām. Pasākumu vadīs TV3 moderatore Kristīne Garklāva.

Šogad novērtējumā 58% no dalībniekiem pārstāv biznesu, 26% – valsts un pašvaldību iestādes, 14% – valsts un pašvaldību uzņēmumus, un 1% – nevaldības organizācijas. Reģionālā griezumā gan vēl dominē Rīga (74%), taču dalībnieki ir arī no citiem reģioniem – 11% no Pierīgas, 5% no Kurzemes, 5% no Latgales un 5% no Vidzemes. Novērtējums veicina darba devēju toleranci pret dažādību Latvijā, veido sabiedrībā izpratni, ka dažādība ir resurss, un izceļ labās prakses piemērus.

Dažādības vadība (vecums, dzimums, kultūra, fiziskās īpašības un citi aspekti) ir pieeja organizāciju vadībā, kas izmanto darbinieku dažādību un atšķirības kā potenciālu.

Karolīna Auziņa

Eksperte dažādības vadības jautājumos
karolina.auzina [at] sif.gov.lv