Datums 27. septembris, 2022 – 27. oktobris, 2022
Laiks13.30–16.30
Vieta Jaunā Teika, Jaunās Teikas pasākumu telpā “Minox” G. Zemgala gatvē 74, Rīgā

Pieteikties pasākumam

Ilustratīvs attēls

Neskatoties uz to, ka Latvijā virkne likumu un politiskās vadlīnijas skar diskriminācijas aizliegumus, sabiedrībā joprojām pastāv diskriminācijas pazīmes pēc dažādiem aspektiem.

📣 2020. gada Lursoft aprēķini rāda, ka tikai trešdaļā no visiem Latvijas uzņēmumiem (33,99%) vismaz viena no amatpersonām ir sieviete. Skatoties šī rādītāja dinamiku, jāteic, ka pēdējo gadu laikā šajā ziņā nav reģistrētas krasas izmaiņas, taču ir vērojams minimāls, bet pozitīvs pieaugums, jo vēl pirms pieciem gadiem sievietes – amatpersonas bija 32,9% uzņēmumu, tāpēc Sabiedrības integrācijas fonds kampaņas “Tas nav par dzimumu” ietvaros organizē diskusiju, kuras laikā eksperti, darba devēji un darba ņēmēji dalīsies ar savu un pasaules pieredzi dzimumu diskriminācijas un līdztiesības jomā.

Diskusijas laikā dalībnieki atbildēs uz jautājumiem par sievieti un vīrieti biznesā un ģimenē - Vai biznesā ir vieta sievietēm? Kāpēc pastāv stereotipi par to, ka sievietes vieta ir pie ģimenes katla, bet vīrieša – pelnīt naudu? Vai abi dzimuma pārstāvji var vienlīdzīgi labi tikt galā kā ar uzņēmējdarbību, tā arī ar mājas darbiem? u.c.

⏰ Diskusija norisināsies 27. septembrī, plkst. 13:30-16:30 Jaunās Teikas pasākumu telpā “Minox” G. Zemgala gatvē 74, Rīgā un Sabiedrības integrācijas fonda Facebook lapā. Dalība diskusijā ir bezmaksas.

✅ Pieteikties diskusijai klātienē, iespējams šeit: https://smarthr.lv/dzimumu_diskriminacija_darba_vide_2

Diskusijā piedalās:
Zaiga Pūce – Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore
Gatis Smidrovskis – divu meitu tētis, “Tēvu Radio” veidotājs, biedrības “Tēvi” valdes loceklis, projekta “Ģimenei draudzīgs darba devējs” konsultants
Inese Putniece – Psihoterapeite, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas lektore.
Zane Drinķe – Asoc. prof., Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne

Diskusiju moderē:
Kristīne Garklāva – TV rīta ziņu programmas vadītāja, žurnāliste un "Pasaules Dabas fonda" vēstnese

Pasākuma laikā notiks fotografēšana un filmēšana.