#Jaunumi #VienasPieturasAģentūra
Vienas pieturas aģentūra rīko izglītojošu semināru Ukrainas civiliedzīvotājiem - “Kāpēc mācīties latviešu valodu?”

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) Vienas pieturas aģentūras (VPA) Kurzemes filiāle šodien, 16. februārī, organizēja izglītojošu semināru Ukrainas civiliedzīvotājiem - “Kāpēc mācīties latviešu valodu?”. Pasākuma mērķis bija Ukrainas civiliedzīvotājus iepazīstināt ar priekšrocībām, ko sniedz valodas prasmes, kā arī informēt par kursiem un noderīgiem rīkiem valodas apguvei. Tā laikā bija dzirdami arī iedvesmojoši stāsti no tiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuriem īsā laikā izdevies apgūt latviešu valodu.

Ukrainas civiliedzīvotāju izglītošanai par latviešu valodas mācīšanās nozīmi, VPA rīkoja izglītojošu semināru “Kāpēc mācīties latviešu valodu?”, kurā pulcējās Ukrainas civiliedzīvotāji, lai uzzinātu vairāk par mūsu kultūru, latviešu valodas izcelsmi, valodas īpatnībām un iespējām valodu apgūt bez maksas. Šāds seminārs tiek rīkots pirmo reizi ar mērķi iedvesmot Liepājā un tās apkārtnē dzīvojošos ukraiņus apgūt latviešu valodu. Lai iebraucēji veiksmīgi iekļautos valsts sociālajā un ekonomiskajā vidē, būtiska loma ir veidot vienotu izpratni par mūsu kultūru, tradīcijām, vēsturi un tieši valodai ir liela nozīme.

Pasākuma laikā ar iedvesmojošiem pieredzes stāstiem dalījās divas Ukrainas civiliedzīvotājas, kuras, bēgot no karadarbības Ukrainā, pajumti radušas Liepājā un neilgā laika posmā apguvušas valsts valodu.

“Jau pirmajā pusgadā pēc ierašanās Latvijā, man paveicās, ka bija iespēja uzsākt latviešu valodas apmācību kursos. Apzinājos, cik svarīgi ir spēt sazināties latviešu valodā un tas stiprināja manu motivāciju apgūt valodu. Latviešu valodu apguvu ar interesi un man apmācība padevās salīdzinoši vienkārši,“ savu nostāju pauda Aļona - Ukrainas civiliedzīvotāja no Kijevas piepilsētas, kura Latvijā ieradās 2022. gada 8. martā. Viņa cer atgriezties dzimtenē tiklīdz karadarbība Ukrainā beigsies.

“Kad atbraucu uz Latviju, sapratu, ka, lai spētu labāk adaptēties, sarunāties ar vietējiem iedzīvotājiem un iekļauties sabiedrībā, ir nepieciešams iemācīties latviešu valodu,”  ar savu pieredzi dalījās Ukrainas civiliedzīvotāja no Hersonas, Jekaterina, kura Latvijā uzturas gandrīz pusotru gadu un pārvalda latviešu valodu sarunvalodas līmenī.

VPA sniedz individuālu atbalstu un konsultācijas visiem trešo valstu pilsoņiem, tostarp Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri sastāda aptuveni 40% no kopējā klientu skaita. VPA pārziņā ir arī informatīvais tālrunis “Palīdzība ukraiņiem Latvijā” – 27 380 380, kur iespējams saņemt personalizētas konsultācijas Ukrainas civiliedzīvotājiem aktuālos jautājumos.

Pasākums tika īstenots sadarbībā ar Liepājas pilsētas pašvaldības administrāciju un profesionālās tālākizglītības iestādi “Pure Academy”.

Dati liecina, ka pagaidu aizsardzības statusa saņemšanai reģistrēti nedaudz vairāk nekā 46 000 Ukrainas civiliedzīvotāju. Pagājušā gadā Latvijas pašvaldībās kā aktīvi reģistrēti 32 927 Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri vērsušies pēc palīdzības. No tiem 38% ir vīrieši, bet 62% sievietes. Visvairāk šīs personas reģistrētas Rīgā, Liepājā, Ludzas novadā un Daugavpilī.

Vienas pieturas aģentūra Liepājā darbojas no pagājuša gada aprīļa. Kurzemes reģiona filiāle atrodas Liepājas Domes telpās, Rožu ielā 6 (108.kabinets). Klientiem sniedz konsultācijas gan klātienē, gan attālināti pirmdienās  no plkst. 14.00 līdz 18.00, otrdienās un trešdienās no plkst. 9.00 līdz 13.00, ceturtdienās un piektdienās no plkst. 12.00 līdz 16.00. Tālrunis uzziņām un konsultāciju pieteikšanai: +371 29570364.

Plašāka informācija par Vienas pieturas aģentūru, tās piedāvātajiem pakalpojumiem un aktualitātēm pieejama tīmekļa vietnē: www.integration.lv, kā arī Facebook kontā: www.facebook.com/iialatvia.

 

Vienas pieturas aģentūras pakalpojumu īstenošana tiek nodrošināta Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda projekta ietvaros (līguma Nr. PMIF/13.1./2022/1/01). Finansējums piešķirts no Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda (75%) un Latvijas valsts budžeta (25%).