Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Sabiedrības integrācijas fonds Ēnu dienā aicina bū[..]

Sabiedrības integrācijas fonds Ēnu dienā aicina būt atvērtiem dažādībai

Logo ESF

Sabiedrības integrācijas fonds Ēnu dienā aicina būt atvērtiem dažādībai.

Sabiedrības integrācijas fonds Ēnu dienā aicina būt dažādībai atvērtiem, tādā veidā paskatoties uz mums ierastām lietām no cita skatu punkta un pievērst uzmanību tādas personāla vadības politikas īstenošanai, kas veicinātu dažādību un toleranci darba vidē.

12.februārī, darba devēji atvēra savas durvis ēnām. Ēnu diena ir abpusējs ieguvums – darba devējiem tā ir iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus, skolēniem- izdarīt izvēli par savas nākotnes profesiju un mērķtiecīgi plānot savu karjeru.

Jau otro gadu, Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar biedrību "Latvijas Sarkanais Krusts" un "Attīstībai / Par!" Saeimas frakciju, piedalās Ēnu dienā ar dažādības aspektu, kā Ēnu dienas aktivitāšu motīvu. Šodien deputātiem sekoja skolēni no dažādām Latvijas vietām un četri bērni un jaunieši no Azerbaidžānas, Krievijas, Turcijas un Čečenijas, kuriem Latvija ir sniegusi patvērumu no konfliktiem un nemieriem viņu dzimtenēs. Neskatoties uz patvēruma meklētāju nelielo skaitu Latvijā, mums ir lieliska iespēja iepazīties ar dažādu kultūru pārstāvju redzējumu un iepazīstināt viņus ar mūsu valsts Parlamenta darbu.

Lai arī Parlamenta darba aizkulises sniedz labu priekšstatu par Latvijas valsts pārvaldes sistēmu, tomēr mēs kā Sabiedrības integrācijas fonds aicinām arī uzņēmējus izmantot gan Ēnu dienu, gan ikdienu, lai iepazīstinātu patvēruma meklētājus ar saviem uzņēmumiem un iepazītu arī pašus cilvēkus, kuri, iespējams, varētu lieliski papildināt uzņēmumu darba kolektīvu. "Dažādības vadība šobrīd kļūst aizvien aktuālāka uzņēmējdarbībā un ikvienā darba kolektīvā. Ēnu diena ir lielisks iemesls uzņēmumiem vai institūcijām, kuras līdz šim nav domājušas šādā virzienā darbinieku piesaistē, atvērt durvis un iepazīt ko jaunu." norāda Sabiedrības integrācijas fonda direktore Zaiga Pūce.

Mēs dzīvojam sabiedrībā, kura nemitīgi mainās. Mainās likumi, mainās prasības un līdzi maināmies arī mēs. Mūsu atšķirības ir ieguvums gan biznesa vidē, gan privātajā dzīvē. Ēnu dienā, mēs redzam, ka darba devēji ir atvērti un gatavi pieņemt dažādo. Ticam, ka 2021.gadā darba devēji paši izrādīs iniciatīvu uzrunājot ēnas, ņemot vērā tieši dažādības aspektu.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.