Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Programmā “Pilsoniskās līdzdalības programma diasp[..]

Programmā “Pilsoniskās līdzdalības programma diasporas NVO darbības atbalstam” tiks īstenoti 14 projekti

SIF-logo-izmers

Sabiedrības integrācijas fonda padome 17.aprīlī apstiprināja 14 projektus programmā ""Pilsoniskās līdzdalības programma diasporas NVO darbības atbalstam".

Programmas īstenošana ir nozīmīgs instruments saiknes uzturēšanai ar latviešu diasporu pasaulē, tās pilsoniskās līdzdalības un nacionālās identitātes stiprināšanā. Lai arī gandrīz visos projektos plānotas aktivitātes, kas paredz kopā nākšanu un klātienes tikšanos, tās ir pārsvarā plānotas vasaras beigās vai rudenī. Apzinoties iespējamos riskus aktivitāšu ieviešanā plānotajos termiņos, Sabiedrības integrācijas fonds kopā ar projekta īstenotāju skatīs konkrēto situāciju un meklēs labāko risinājumu veiksmīgai projekta ieviešanai.

ATBALSTĪTO PROJEKTU SARAKSTS

Programmā tika saņemti 23 projekti, no kuriem 14 guva atbalstu savas idejas īstenošanai. Valsts atbalsts diasporas organizācijām vienmēr ir bijis svarīgs. Apstiprināti dažādu latviešu diasporas organizāciju projekti Eiropā un ārpus tās - ASV un Brazīlijā, savukārt viens projekts aptver visu globālo tīmekli.

Šobrīd, pasaulei kopīgi cīnoties ar pandēmiju COVID-19, atbalsts no valsts diasporas organizācijām to darbības stiprināšanai, tautiešu saliedēšanai un informēšanai ir īpaša nozīme.

DPnvo

Sabiedrības integrācijas fonds programmu "Pilsoniskās līdzdalības programma diasporas NVO darbības atbalstam" īsteno jau vairākus gadus. Šo gadu laikā tā ir guvusi atpazīstamību diasporā un diasporas organizācijas rēķinās ar programmas atbalstu savu iniciatīvu īstenošanai. Īstenoto aktivitāšu klāts projektos ir būtiski mainījies. Programmas sākumā liela uzmanība tika pievērsta valsts svētkiem un to atzīmēšanai, šobrīd projektu aktivitātes ir vērstas uz organizācijas darbības stiprināšanu un jaunu biedru piesaisti. Projektu ietvaros tiek veicināta organizāciju atpazīstamība un pieredzes apmaiņa par dažādiem jautājumiem.