Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Paziņoti rezultāti medijiem, kuri pirmie saņems at[..]

Paziņoti rezultāti medijiem, kuri pirmie saņems atbalstu Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku mazināšanai

apvienots

Sabiedrības integrācijas fonds: Paziņoti rezultāti medijiem, kuri pirmie saņems atbalstu Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku mazināšanai

Sabiedrības integrācijas fonda padome 8.maijā apstiprināja 49 pieteikumus divās no četrām kategorijām programmā "Atbalsts medijiem Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku mazināšanai". Pārējām divām kategorijām, kas vērstas uz nacionālo un reģionālo mediju pamatdarbības stiprināšanu, turpinās pieteikumu vērtēšana un to rezultātus plānots apstiprināt līdz maija beigām.

Apstiprināto pieteikumu saraksts

Sabiedrības integrācijas fonds nekavējoties izsludināja konkursu programmā "Atbalsts medijiem Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku mazināšanai" par pieejamo finansējumu 1 183 851 Euro apmērā, ko pēc Kultūras ministrijas pieprasījuma 7. aprīlī piešķīra valdība (MK rīkojums Nr.160) no līdzekļiem neparedzētajiem gadījumiem.

Pieteikties atbalstam, iesniedzot pieteikumu, varēja līdz 27.aprīlim. Atsaucība bija liela, un pavisam tika saņemti 115 pieteikumi, kas ir tikpat daudz kā ikgadējā Mediju atbalsta fonda konkursā. Lai paātrinātu izvērtēšanu un mediji pēc iespējas ātrāk tiktu pie finansējuma, pieteikumi tika skatīti divās daļās, izdalot pieprasījumus atbalsta sniegšanai mediju apraidei un preses piegādēm, un atsevišķi skatot pieprasījumus mediju pamatdarbības atbalstam, kas prasa ilgāku izvērtēšanas procesu ar vērtēšanas komisijas iesaisti.

Kategorijā abonēto preses izdevumu mēneša piegādes izmaksām ārkārtējās situācijas laikā, apstiprināti 33 pieteikumi par kopējo pieprasīto finansējumu 168 537,45 EUR, bet kategorijā elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmu mēneša apraides izmaksām ārkārtējās situācijas laikā, SIF padome apstiprināja 16 pieteikumus par kopējo pieprasīto finansējumu 153 165,16 EUR. Piešķirtais finansējums nosedz visu pieprasījumu pasta piegādes, un apraides izmaksu segšanā un dod iespēju izsludināt papildu konkursu ar samazinātām prasībām attiecībā uz nodarbināto skaitu medijā. Papildu konkurss tiks izsludināts 2020. gada 11. maijā.