Sākums

NBS aicina mainīt priekšstatus par dzimumu lomām armijā

 

Sabiedrības integrācijas fonda informatīvā kampaņa dažādības veicināšanai "Atvērtība ir vērtība" sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem 17. novembrī plkst. 17.00 aicina tiešraidē vērot "Stereotipu šovu", kura dalībnieki un dalībnieces izaicinās dzimumu lomu stereotipus par dienestu armijā.

"Stereotipu šovs" ir interaktīva spēle ar diskriminācijas elementiem, kurā seši Nacionālo bruņoto spēku karavīri diskutēs par dzimumu līdztiesību dienestā, izaicinot un ar savu pieredzi atspēkojot stereotipus par ierastajām dzimumu lomām armijā. Spēle tiks līdzsvarota ar noteiktu humora devu, bet vienlaikus veidojot objektīvu diskusiju par jautājumiem, kas aktuāli Nacionālo bruņoto spēku karavīriem un Latvijas sabiedrībai kopumā.

Pasākumu vadīs sabiedriskais aktīvists un feminists Kaspars Zālītis un sabiedriskā aktīviste, feministe, režisore un publiciste Alise Zariņa. 

"Dienestu armijā liela daļa Latvijas sabiedrības uzskata par tradicionālu vīriešu profesiju. Tomēr Latvijas Bruņoto spēku rindās ir vairāk nekā 15 % sieviešu, kuras ik dienu šos stereotipus lauž, veidojot veiksmīgu karjeru. Ir svarīgi apzināties, ka profesionālajā dienestā visiem ir līdzvērtīgas iespējas un te nav vietas novecojušiem stereotipiem. Izšķiroša nozīme ir katra indivīda spējām un prasmēm, kas nav atkarīgas no dzimuma," stāsta majore Sandra Brāle, kura Nacionālajos bruņotajos spēkos dienē vairāk nekā 20 gadus.

 

Novembris ir mēnesis, kad īpašu uzmanību veltām mūsu armijai, sievietēm un vīriešiem, kuri ir gatavi atdot visdārgāko mūsu valsts un sabiedrības labā. Stereotipu šovs ir atraktīvs un vēl nepierasts veids, kā uzrunāt sabiedrībā valdošos stereotipus un izgaisināt mītus par profesionālo dienestu. Gan tos, par kuru eksistenci mēs jau esam pietiekami izglītoti, gan arī tos, kurus mēs vēl īsti neapzināmies un neprotam atpazīt, bet kuri tāpat traucē ikdienā nonākt līdz patiesai dzimumu līdztiesībai. Mūsu ieskatā tas ir labākais veids, kā uzrunāt šādas tēmas tā, lai tās nonāktu līdz plašākai sabiedrībai,stāsta Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Atvertiba ir vertiba NBS 16112020 copy

 

"Stereotipu šova" tiešraide būs skatāma "Dažādības veicināšana" Facebook lapā.

 

“Stereotipu šovs” veidots Sabiedrības integrācijas fonda kampaņas “Atvērtība ir vērtība” ietvaros. Šī ir piecgades kampaņa, kuras laikā īpaša uzmanība tiek pievērsta diskriminācijas skarto grupu integrācijai sabiedrībā, šogad fokusējoties uz dzimumu līdztiesību. Vairāk par kampaņu varat lasīt mājaslapā atvertiba.lv.

 

 

Kampaņa “Atvērtība ir vērtība” tiek īstenota Sabiedrības integrācijas fonda projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums piešķirts 85% apmērā no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.