Sākums

Kustība “Dažādībā ir spēks” apbalvos iekļaujošākos darba devējus

DAZADIBA-LOGO

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” (VATP) aicina šī gada 20. novembrī plkst. 15.15 tiešraidē vērot kustības “Dažādībā ir spēks” apbalvošanas ceremoniju, kurā tiks apbalvoti pieci darba devēji, kas guvuši labākos rezultātus dažādības vadības ieviešanā savā organizācijā.

Apbalvošanas ceremonija jau trešo gadu izcels labākos Latvijas darba devējus kādā no kategorijām, kas raksturo dažādības vadības būtību. Balvas tiek pasniegtas šādās kategorijās: “Mūsu darbinieki”, “Mūsu darba vide”, “Mūsu principi”, “Mūsu tirgus attiecības”, “Mūsu saziņa”. Līdztekus balvām tiks pasniegtas arī specbalvas darba devējiem, kuri izcēlušies ar kādu īpašu dažādības vadības aspektu savā darba vidē.

“Kustības “Dažādībā ir spēks” balvas pasniegšanas mērķis ir veicināt atvērtas un iekļaujošas darba vides veidošanu, kā arī veicināt sabiedrībā izpratni, ka cilvēku dažādība ir resurss un ieguvums darba tirgum kopumā. Patiess prieks, ka katru gadu interese par kustību tikai aug un kļūstam bagātāki savā dažābībā,” uzsver Zaiga Pūce, Sabiedrības integrācijas fonda vadītāja.

“Latvijā darbojas izcili uzņēmumi, organizācijas un valsts iestādes, kas īsteno praksē dažādības vadību un nodrošina, ka savā darbā maksimāli tiek izmantots cilvēku potenciāls, tā sniedzot iespējas izcelties ar saviem talantiem. Labie prakses piemēri ir jāizceļ un jāveicina,” skaidro Ilze Valdmane, Ventspils Augsto tehnoloģiju parka valdes locekle.

Pasākumu vadīs atraktīvās ētera personības Sanda Dejus un Aivis Ceriņš, bet atzinības balvas darba devējiem pasniegs sabiedrībā zināmi mūziķi - Jānis Aišpurs, Mārtiņš Ruskis, Ainars Mielavs. Interaktīvā apbalvošanas ceremonijā būs iespējams noklausīties dažādības vadības ekspertu diskusiju, kā arī ar pieredzes stāstiem dalīsies multimākslinieks Kašers un Pētera Grestes balvas laureāts, “Atvērtība ir vērtība” kampaņas vēstnesis Kaspars Zālītis. Pasākumā muzicēs talantīgais mūziķis Mareks Radzevičs.

2018.gadā kustībai pievienojās un pašvērtējumam pieteicās 17 darba devēji, 2019.gadā — 31 un 2020.gadā jau 44. Labākie dažādības principu ieviesēji katru gadu tiek apbalvoti ar “Dažādībā ir spēks” balvu. Starp iepriekšējo gadu laureātiem ir Draugiem Group, Latvijas Samariešu apvienība, SilJa, Wunder Latvia, Paulig Coffee Latvia, Sociālās integrācijas valsts aģentūra, SCHWENK Latvija, Idea Bits Latvia un Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža.

Apbalvošanas ceremonija notiks tiešraidē “Dažādības veicināšana” Facebook lapā un dazadiba.lv.

Kustība „Dažādībā ir spēks!” un atbalsta pasākumi iekļaujošas darba vides un dažādības vadības veicināšanai tiek veikti Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.