Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > UZAICINĀJUMS UZ SEMINĀRU pētījuma “Dzimuma aspekta[..]

UZAICINĀJUMS UZ SEMINĀRU pētījuma “Dzimuma aspekta ietekmes analīze valsts un pašvaldību budžeta procesos” ietvaros

Logo ESF

UZAICINĀJUMS UZ SEMINĀRU
pētījuma "Dzimuma aspekta ietekmes analīze valsts un pašvaldību budžeta procesos" ietvaros

Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar SIA "Oxford Research Baltics" un "Oxford Research AB" 19.decembrī plkst.15:00 aicina apmeklēt bezmaksas informatīvu semināru, kura laikā tiks prezentēti pētījuma "Dzimuma aspekta ietekmes analīze valsts un pašvaldību budžeta procesos" rezultāti, kā arī sniegta informācija par dzimuma aspekta integrēšanu budžeta veidošanas procesos jeb Gender budgeting lietderību. Mērķauditorija: valsts un pašvaldības iestāžu darba devēji un darbinieki, kuru ikdienas darba pienākumi ir saistīti ar budžeta plānošanu, kā arī citi interesenti.

Semināra laikā būs iespēja uzzināt par Gender budgeting ieviešanu un šīs pieejas priekšrocībām. Tiks sniegta informācija par valsts un pašvaldību budžeta programmu līdzekļu plānošanas, pieņemšanas un izlietošanas procesu un ietekmes izvērtējumu uz sieviešu un vīriešu situāciju jomā/ nozarē. Kā arī vēlamies dalīties ar saviem secinājumiem un rekomendācijām par to, ko varam darīt, lai iestādēs un organizācijās budžeta procesi visos etapos sasniedz kā vīriešu, tā arī sieviešu patiesās vajadzības. Semināru vadīs: dzimumu līdztiesības eksperte Marita Zitmane un eksperts sociālajos un ekonomikas jautājumos Aivars Timofejevs.

Gaidīsim Jūs š.g. 19.decembrī plkst. 15:00, Stokholmas Ekonomikas augstskolā Rīgā, 303.telpā, Strēlnieku ielā 4a, Rīgā, LV-1010.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā, lūdzam sazināties ar projekta vadītāju Ivetu Reinholdi, rakstot e-pastu uz adresi vai zvanot uz +371 29127742.

Kā jau iepriekš minēts - Pakalpojuma līguma ietvaros SIA "Oxford Research Baltics" un "Oxford Research AB" analizē Aizkraukles novada pašvaldības budžeta programmu, kā arī Nodarbinātības valsts aģentūras budžeta apakšprogrammu "Profesionālā apmācība, pārkvalifikācija un kvalifikācijas paaugstināšana", analizējot budžeta pieņemšanas procesu, plānoto un faktisko finanšu līdzekļu izlietojumu, plānotās un faktiski īstenotās aktivitātes, plānotos un faktiski sasniegtos rezultātus un šo procesu ietekmi uz sieviešu un vīriešu situāciju. Pamatojoties uz šīs analīzes rezultātiem, pētnieki izstrādā rekomendācijas par nepieciešamajām izmaiņām un pilnveidojumiem, kas veicami budžeta veidošanas procesos sieviešu un vīriešu nevienlīdzīgas situācijas mazināšanai, kā arī sagatavo metodoloģiskus ieteikumus nacionālās politikas novērtēšanas instrumentu pilnveidošanai. Papildus tiek apskatīta Somijas, Zviedrijas, Nīderlandes un Norvēģijas prakse šīs pieejas izmantošanā un to pieredzes izmantošanas un adaptēšanas iespējām Latvijā.
Pakalpojums par dzimuma aspekta ietekmes analīzi valsts un pašvaldību budžeta procesos tiek veikts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums tika piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un Latvijas valsts budžeta. Vairāk par projektu šeit.

Kontaktinformācija:
Aija Rūse
Konsultante dzimuma aspekta integrēšanā budžeta veidošanas procesā
Tālr. 26400288
e-pasts: