Sākums > Finansējuma avoti

sif-jauns-kras


Latviešu gada balva Lielbritānijā

Izvērstais skats
Finansējuma avots: Valsts budžeta programmas 2002-2019
Programma: Pilsoniskās līdzdalības veicināšanas programma diasporas NVO darbības atbalstam 2019

Meklēt projektus

Svinīgais pasākums un aizkustinošā ceremonija, kuras organizācijā un balvu saņēmēju noteikšanā apvienojās Lielbritānijas latviešu cienījamākās un vēsturiski atzītās organizācijas un institūcijas (Latvijas vēstniecība Lielbritānijā, Latviešu Nacionālā Padome, Daugavas Vanagu fonds, medijs "Anglo Baltic News") kopā ar pasākuma organizatoriem, bija plaši apmeklēta un guva lielu publicitāti ne tikai latviešu diasporā, bet arī Latvijā. Pēc Lielbritānijas latviešu balvas ceremonijas parauga 2018. gada nogalē šādu pasākumu savā kopienā realizēja arī Īrijas latvieši un gatavojas realizēt latvieši Vācijā.

Balvu pasniegšanas ceremonijas mērķis ir katru gadu pulcēt labus, izpalīdzīgus un uzņēmīgus latviešu cilvēkus, ar kuriem var lepoties latviešu diaspora Lielbritānijā! "Latviešu gada balva Lielbritānijā" ir veids, kā ikvienam latviešu plašajā diasporā iepazīt izcilākos un labākos darbiniekus, novērtēt viņu paveikto un simboliski cildināt par sasniegumiem. Dalīties stāstos par izciliem, sirsnīgiem, labiem, atbildīgiem, patriotiskiem un uzņēmīgiem cilvēkiem, kuri ir tepat starp mums!

Latvijas simtgades gadā nepietiekošā finansējuma dēļ, tradicionālā cildināšanas ceremonija gada nogalē Lielbritānijas latviešu kopienā izpalika. Saņemot neskaitāmus jautājumus un lūgumus par cildinošās un latviešu kopienas Lielbritānijā vienojošās un pašlepnumu veicinošās tradīcijas turpināšanu. Tiks organizēts latviešu diasporas Lielbritānijā novērtēšanas un atzinības pasākums ar "Latviešu gada balva Lielbritānijā" pasniegšanas grezno ceremoniju.

Projekta realizācija ir nepieciešama ne tikai cienījamas un vērtīgas diasporas tradīcijas uzturēšanai. Tā arī stiprinās latviskās identitātes un piederības sajūtu dažādu paaudžu un sabiedrības slāņu pārstāvjiem latviešu kopienā. Pulcējoties daudzinterešu pasākumā ar vienotu latviešu pašlepnuma un pašapziņas apzināšanās vadmotīvu dažādu nozaru speciālistiem, sfēru darbiniekiem, ekspertiem, viedokļu līderiem, atpazīstamām un mazāk zināmām personībām, kuras ne tik bieži vai pavisam reti apmeklē latviešu pasākumus Lielbritānijā, tiks stiprināta latviskā kopības sajūta, veidoti kontakti un augsne komunikācijai kopīgiem jauniem projektiem gan latviešu kopienai Lielbritānijā, gan Latvijas tautsaimniecībai, kā arī veicināta diasporas pilsoniskā un politiskā līdzdalība.

"Latviešu gada balva Lielbritānijā" pasniegšanas ceremonija un labdarības balle notiks labdarības fonda "Daugavas Vanagi" īpašumā "Staraumēni". Ierosinājumi un nominācijas "Latviešu gada balva Lielbritānijā" par aizvadīto Latvijas simtgades – 2018. gadu tiks pieņemti no 2019.gada 1.augusta līdz 30.septembrim. Izvērtējot nomināciju pieteikumus, tālāk balvai tiks virzīti trīs pretendenti katrā no kategorijām, par kuriem sāksies arī tautas balsojums internetā. Divas nedēļas tautieši no visas Apvienotās Karalistes varēs balsot par saviem favorītiem sešās kategorijās. Katrs "Latviešu gada balvas Lielbritānijā" laureāts saņems īpaši veidotu strazdu putna stikla statueti un atzinības rakstu, kā arī citas pārsteiguma balvas.

Piešķirtais finansējums: 4046,40 EUR / 2 843.83 LVL;
Projekta numurs: 2019.LV/DP/12/12
Projekta īstenotājs: Biedrība "Bērzes Strazdi"
Īstenošanas vieta: Lielbritānija
Īstenošanas ilgums: 01.08.2019.-31.10.2019.