Home > Sources of funding

sif-jauns-kras


Mēs esam Latvijā!

Extended view
Source of Funding: State budget programmes 2002-2014
Program: Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā 2019

Search projects

Latvijā dzīvo aptuveni 150 mazākumtautību grupas. Salīdzinoši skaļāk medijos izskan informācija par lielākajām Latvijā pārstāvētajām mazākumtautību grupām - piemēram, poļu, romu, baltkrievu, latgaļu, ukraiņu u.c.

Taču ikviena no šīm cilvēku grupām, kas ir atradusi mājvietu Latvijā, kļūst par mūsu sabiedrības daļu. Ikviens no šiem cilvēkiem ir Latvijas patriots, jo ir izvēlējies būt šeit - Latvijā, izvēlējies Latviju par savām mājām.

Projekta "Mēs esam Latvijā!" mērķis ir stiprināt šeit dzīvojošajos mazākumtautību pārstāvjos valstiskuma apziņu un piederības sajūtu Latvijai, parādot arī pārējai sabiedrības daļai, kā šie cilvēki integrējas Latvijā, kā uztur saikni ar savu dzimteni, kā mijiedarbojas ar šeit dzīvojošajiem un kā latvieši var izmantot mazākumtautības pārstāvju pieredzi un paradumus, lai bagātinātu savu kultūras un ikdienas dzīvi un paplašinātu redzesloku.

Projekts Radio Skonto ēterā – 3 radio programmās, vienu nedēļu mēnesī, 9 mēnešu garumā tiks īstenots 3 dažādās formās:
1. Radio spēle "Valodnieks". Spēle norisināsies darba dienu rītos plkst. 7:10. Spēles mērķis ir izglītot sabiedrību par konkrētajā nedēļā apskatāmās mazākumtautības vārdiem vai izteicieniem. Spēlē būs divi dalībnieki, kuriem būs jāuzmin, ko nozīmē radio spēles vadītāju sagatavotie vārdi vai izteicieni attiecīgajā valodā.
2. Iedvesmas rubrika "Mēs esam Latvijā!" darba dienās plkst.18:10. Rubrikas mērķis atspoguļot, kā mazākumtautību pārstāvji integrējušies Latvijā, un nojaukt stereotipus par, un sabiedrībā radušās robežas ar Latvijā dzīvojošajiem mazākumtautību pārstāvjiem.
3. Rubrika "Mēs esam Latvijā!", kura norisināsies konkrētās nedēļas sestdienā plkst.15:10. Rubrikas laikā klausītāju uzmanībai tiks piedāvāti interesanti fakti par konkrēto mazākumtautību.

Amount of Grant Awarded: 27385,72 EUR / 19 246.79 LVL;
Project number: LV/MA/008/07
Project Promoter: SIA "RADIO SKONTO"
Duration of the project: 01.05.2019.-31.01.2020.