Home > Sources of funding

sif-jauns-kras


ATMASKOTS

Extended view
Source of Funding: State budget programmes 2002-2014
Program: Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā 2021

Search projects

Ņemot vērā, ka Latvijas drošības dienesti kā būtiskus riskus valstij uzver gan Krievijas informatīvās ietekmes nostiprināšanos, gan apzinātu dezinformācijas radīšanu, šī projekta ietvaros paredzēts pievērsties abiem šiem virzieniem.

Projekta mērķi ir: 1) Sekot un analizēt, kāda informācija par Latviju tiek izplatīta Krievijas medijos un interneta sociālajos tīklos; 2) Dažādās satura platformās veidot regulārus dezinformācijas apskatus, raksturojot propagandas tendences un atspēkojot nepatiesu informāciju; 3) Stiprināt Latvijas sabiedrības aizsargreakciju un spējas atpazīt dezinformāciju, novērtēt amatpersonu, politiķu un mediju līdzšinējo darbību – panākumus un trūkumus - šī mērķa sasniegšanā.

Šajā sakarā iecerēts īstenot mediju telpas (TV, prese, internets) monitoringu, rubrikas "Atmaskots" ietvaros publicēt regulārus dezinformācijas apskatus, kā arī veidot attiecīga satura podkastus. Publicēt rakstu sēriju par aktuālo problemātiku, ar ko jāsaskaras cīņā pret viltus ziņām un dezinformāciju.

Amount of Grant Awarded: 20 925,08 EUR / 14 706.23 LVL;
Project number: 2020.LV/MA/029/18
Project Promoter: AS "LATVIJAS MEDIJI" / Laikraksts "Latvijas Avīze", žurnāls "Mājas Viesis" un portāls www.la.lv
Duration of the project: 01.05.2020. - 31.01.2021.