esfeez-2009
sveice
ngo-latvia
3vp_half_ban2

eez-2009  grafiskais elements


Esi aktīvs un iesaisties!

Pазвернутом виде
Источник финансирования: Финансовый инструмент ЕЭЗ 2009-2014
Программа: Программа проектов НГО (2009-2014)

Поиск проектов
Mērķis veicināt cilvēku ar invaliditāti, pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēku sociālo iemaņu un darba pamatprasmju attīstību, iesaistot viņus sociālās rehabilitācijas programmā, veicinot integrāciju sabiedrībā, iekļaušanos darba tirgū un sociālās nevienlīdzības mazināšanu, paralēli uzsākot Latvijā inovatīva Sajūtu parka izveidi sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā lauku vidē „Dvēseles veldzes dārzs”. Mērķgrupa – 30 pirmspensijas un pensijas vecumu sasniegušas personas un 70 personas ar redzes traucējumiem un cita veida invaliditāti. Aktivitātes norisināsies Liepājas Neredzīgo biedrībā Liepājā un centrā „Dvēseles veldzes dārzs” Vērgales pagastā. Aktivitātes notiks dažādos sociālās rehabilitācijas moduļos – saskarsme, IT, fiziskās aktivitātes, floristika, klūdziņu pīšana, , mājamatniecības un dārza darbi u.c. Sadarbībā ar partneriem tiks sagatavots Sajūtu parka skiču projekts un sociālās rehabilitācijas centra „Dvēseles veldzes dārzs” teritoriālais zonējums.

Результаты проекта: Projekta mērķis bija veicināt sociālās atstumtības riskam pakļauto cilvēku grupu – cilvēku ar invaliditāti, pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēku, sociālo iemaņu un darba pamatprasmju attīstību, iesaistot viņus sociālās rehabilitācijas programmā, veicinot integrāciju sabiedrībā, iekļaušanos darba tirgū, labklājību un sociālās nevienlīdzības mazināšanu, kā arī uzsākt Latvijā inovatīva Sajūtu parka izveidi sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā lauku vidē „Dvēseles veldzes dārzs” un sociālas rehabilitācijas pakalpojumu pilnveidi un ilgtspējas nodrošināšanu sadarbībā ar partneriem no Norvēģijas Neredzīgo asociācijas. Projekts īstenots LNB Liepajā un centrā "Dvēseles veldzes dārzs".
Saskaņā ar plānoto katram no 99 mērķa grupas dalībniekiem (69 personas ar redzes un cita veida invaliditāti, 30 pirmspensijas vecumu (57-62 g.v.) sasniegušas personas, kuras šobrīd ir bez darba, un pensijas vecumu sasniegušas personas) tika nodrošinātas 400 stundas nodarbību, apgūstot jaunas prasmes un iemaņas pēc izvēles nodarbību moduļos: saskarsmes un radošās pašizteiksmes modulis, modulis „Dzīves skola”, informāciju tehnoloģiju modulis, pielāgoto fizisko aktivitāšu modulis, floristikas un dekoratīvās apstrādes modulis, klūdziņu pīšanas modulis, filcēšanas, ādas apstrādes un zīda apgleznošanas modulis, mājamatniecības darbu veikšanas modulis un modulis „Dārza darbi”.
Noslēgts sadarbības līgums ar Norges Blindeforbund par sadarbību sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā „Dvēseles veldzes dārzs” izveidē. Notikusi Norvēģu partneru viesošanās Liepājas Neredzīgo biedrībā. Ticis izveidots teritoriālā zonējums un tehniskais skiču projekts sociālam rehabilitācijas un izziņas centram lauku vidē „Dvēseles veldzes dārzs”.
Inovācija: Viens no projekta mērķiem bija uzsākt veidot inovatīvu, sociālai rehabilitācijai alternatīvu, pakalpojumu – sociālās rehabilitācijas un izziņas centru lauku vidē „Dvēseles Veldzes dārzs” ar tajā iekļaujošos Sajūtu parku. Latvijā šāds centra prototips nav apskatāms. Tā kā projekta partneris ir izveidojis trīs apmācību centrus cilvēkiem ar redzes invaliditāti, divos no kuriem ir izveidoti Sajūtu parki, tad, lai pārņemtu labās prakses piemēru un nepieļautu nevajadzīgas kļūdas un liekus izdevumus, projekta partneris, sniedzot konsultācijas un ieteikumus, arī klātienē, ilgtermiņā un saskaņā ar kopīgi izstrādāto plānu, atbalstīs šī centra izveidi Latvijā, kā arī piedalīsies Sajūtu parka skiču projektu izstrādē.

Финансирование предоставлено в рамках финансового инструмента Европейской экономической зоны
Номер и название программы: "LV03 „Фонд НГО"

Номер проекта: 2012.EEZ/PP/1/MAC/020
Дата утверждения проекта: 11.09.2013.
Дата заключения проектного договора: 21.10.2013.
Статус проекта: проект осуществлён
Название получателя софинансирования: Biedrība „Liepājas Neredzīgo biedrība”
Статус получателя софинансирования: общество/учредительство
Название партнёра получателя софинансирования: Norvēģijas Neredzīgo asociācija
Место осуществления проекта: Liepāja
Регион(ы) осуществления проекта: Kurzemes reģions
Время осуществления проекта в месяцах: 16
Общие приемлемые расходы (Софинансирование программы и самофинансирование получателя софинансирования): 99991.18 EUR / 70 274.20 LVL;
Софинансирование проекта, утверждённое программой (часть софинансирования ЕЭЗ - 95%): 85492.46 EUR / 60 084.44 LVL;
Софинансирование проекта, утверждённое программой (часть софинансируемая государственным бюджетом - 5%): 4499.60 EUR / 3 162.34 LVL;
Самофинансирование получателя софинансирования: 9999.12 EUR / 7 027.42 LVL;
Юридическии адрес: Ganību iela 197/205, Liepāja, LV-3407
Номер тел.: 26544442
Факс: -
Е-почта: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
Домашняя страница: www.redzigaismu.lv

Ссылка на домашнюю страницу Управляющего учреждения финансового инструмента ЕЭЗ в Латвии: www.eeagrants.lv
Ссылка на домашнюю страницу Бюро финансового инструмента ЕЭЗ: www.eeagrants.org