Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Darba devējiem par dažādības vadības jautājumiem[..]

Darba devējiem par dažādības vadības jautājumiem

Logo ESF

Darba devējiem par dažādības vadības jautājumiem

Dažādi nacionāla un starptautiska līmeņa pētījumu dati norāda uz pastāvošo diskrimināciju darba tirgū dzimuma, invaliditātes, etniskās piederības un vecuma dēļ. Vienlaikus, lai gan ir identificēti izplatītākie diskriminācijas veidi un pastāv norādes uz to, ka sociāli iekļaujoša darba vide veicina nepieciešamo darbinieku nodarbinātību, retais darba devējs ir pievērsies tādas personāla vadības politikas īstenošanai, kas veicinātu dažādību un toleranci darba vidē. Ja Eiropas Savienības līmenī vairāk kā 50% uzņēmumu ievieš dažādības vadības politiku, Latvijas uzņēmēji ievieš tikai atsevišķus dažādības vadības pasākumus un nedefinē dažādības vadību kā atsevišķu vadības politikas virzienu.

Šodien, 31. augustā, Sabiedrības integrācijas fonds parakstīja līgumu ar personu apvienību biedrību "Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts" un SIA "Spring Valley" par izglītojošu pasākumu par sociālās atstumtības un diskriminācijas novēršanas jautājumiem nodrošināšanu. Līguma izpildes termiņš – 2018. gada 31. decembris.
Biedrības "Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts" un SIA "Spring Valley" tiešais uzdevums ir nodrošināt klātienes izglītojošu pasākumu sniegšanu darba devējiem un to darbiniekiem par sociālās iekļaušanas un diskriminācijas novēršanas jautājumiem, dažādības vadības un iecietības (tolerances) paaugstināšanai.

Drīzumā privāto uzņēmumu, valsts un pašvaldību iestāžu un nevalstisko organizāciju pārstāvji tiks aicināti pieteikties līdzdalībai apmācībās.

Izglītojoši pasākumi par sociālās iekļaušanas un diskriminācijas novēršanas jautājumiem tiek īstenoti Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums tika piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un Latvijas valsts budžeta. Vairāk par aktivitāti šeit. Vairāk par projektu šeit.

Kontaktinformācija:
Normunds Pīlips
Projektu nodaļa
Diskriminācijas novēršanas programmas koordinators
Tālr. +371 67 078 205
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

ESF projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) īstenošanai finansējums tiek piešķirts no Eiropas Sociālā fonda (85%) un Latvijas valsts budžeta (15%).

esf60