Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Otrdien Rīgā ar plašu programmu atzīmēs Starptauti[..]

Otrdien Rīgā ar plašu programmu atzīmēs Starptautisko Bēgļu dienu

logo

Otrdien Rīgā ar plašu programmu atzīmēs Starptautisko Bēgļu dienu

Otrdien, 19. jūnijā Rīgā, "Lastādijas" apkaimē, Turgeņeva ielā 17 no plkst. 16.00 līdz 20.00 notiks Starptautiskajai Bēgļu dienai veltīts pasākums ar aktuālāko Latvijas un pasaules pētījumu prezentāciju, ekspertu diskusiju, kampaņas "Atvērtība ir vērtība" atklāšanu un plašu tematisko un radošo aktivitāšu programmu ikvienam interesentam.

Starptautiskā Bēgļu diena tiek atzīmēta kopš 2001. gada, lai vērstu sabiedrības uzmanību uz jautājumiem, kas skar apmēram 65 miljonus pasaules iedzīvotāju – piespiedu migrācija un tās ietekme uz cilvēku dzīvēm. Šogad tematiskās dienas pasākumu Latvijā pirmo reizi kopīgiem spēkiem rīko ANO Bēgļu aģentūras reģionālā pārstāvniecība Latvijā, sabiedriskās politikas centrs "Providus", Sabiedrības integrācijas fonds (SIF), biedrība "Gribu palīdzēt bēgļiem", Informācijas centrs iebraucējiem un "Humusa komanda".

Tematiskās dienas ietvaros plkst. 16.00 notiks ekspertu diskusija un aktuālāko pētījumu datu prezentācija kopā ar SIF informatīvās kampaņas "Atvērtība ir vērtība" atklāšanu.

Diskusijas programmā:
• Cik atvērta ir Latvijas sabiedrība? − "Providus" vadošā pētniece migrācijas un integrācijas jomā Agnese Lāce
• Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Bēgļu aģentūras 2017. gada Globālo tendenču ziņojuma prezentācija − ANO Bēgļu aģentūras reģionālās pārstāvniecības Ziemeļeiropā komunikācijas koordinators Didzis Melbiksis
• Informatīvās kampaņas "Atvērtība ir vērtība" atklāšana − SIF sekretariāta direktore Aija Bauere
• "Ko varam gūt no dažādības Latvijas darba tirgū" − Latvijas darba devēju, aktīvistu un ekspertu diskusija
• "Bēgļu kurpēs", simulācijas spēles izmēģinājums un bēgļu nometnes apmeklējums virtuālajā realitātē.

Pasākuma norise no plkst. 17.00 līdz 19.00 turpināsies ar radošajām darbnīcām – keramikas izstrādājumu veidošanu, latvisko zīmju zīmēšanu uz akmeņiem un gleznas veidošana no pogām. Tāpat arī ikvienam interesentam būs iespēja gatavot pasaules tautu ēdienus kopā ar "Humusa komandu".

No plkst. 18.00 līdz 19.30 biedrība "Gribu palīdzēt bēgļiem" organizēs simulācijas spēles "Bēgļu kurpēs" saīsināto versiju, dodot iespēju spēles dalībniekiem iejusties apstākļos, kādos nonāk indivīds, kurš ir pametis dzimteni, šķērsojis valstu robežas un mēģina piešķirt dzīvei jaunu jēgu svešā vietā. Vietu skaits ir ierobežots! Pieteikšanās spēlei pieejama šeit.

Starptautiskās Bēgļu dienas noslēgumā, no plkst. 19.00 līdz 20.00 notiks latviskās rotaļas sadarbībā ar Informācijas centru iebraucējiem.

Pasākuma laikā būs atvērta arī ANO Bēgļu aģentūras informatīvā telpa ar plašu dokumentālo filmu un virtuālās realitātes programmu, kā arī "FreeRiga" brīvbodes stends, kurā būs iespējams paņemt, atstāt un mainīties ar lietām, kas pašiem vairs nav nepieciešamas, bet kādam citam vēl varētu noderēt - grāmatām, traukiem, apģērbiem, aksesuāriem vai ko citu.

Mediju pārstāvji ir laipni aicināti apmeklēt Starptautiskās Bēgļu dienas pasākumu, apstiprinot dalību Ilonai Ščepilovai e-pastā vai pa tālruni 29105225.

IELŪGUMS

Sociālā kampaņa "Atvērtība ir vērtība" tiek īstenoti Sabiedrības integrācijas fonda projekta "Dažādības vei-cināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Kontaktinformācija:
Normunds Pīlips
Projektu nodaļa
Diskriminācijas novēršanas programmas koordinators
Tālr. +371 67 078 205
e-pasts: