Начало > Hовости > Архив новостей > Hовости > Jau gadu darba devējiem ir iespēja piedalīties uni[..]

Jau gadu darba devējiem ir iespēja piedalīties unikālā mācību programmā par dažādības vadības principiem

перевод этой страницы не доступен.
Посетить SIF информационную страницу:
Или используйте автоматизированного перевода:

skatupunkti

Jau gadu darba devējiem ir iespēja piedalīties unikālā mācību programmā par dažādības vadības principiem

Lai mudinātu Latvijas darba devējus atlases procesā vērtēt darbinieku profesionālās spējas, nevis vecumu, etnisko piederību, dzimumu, seksuālo orientāciju, bērnu skaitu un citus ar zināšanām un pieredzi nesaistītus kritērijus, Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu un organizācijas attīstības centru Spring Valley 2017. gada augustā uzsāka unikālu bezmaksas mācību programmu Skatu Punkti, kurā līdz šim izglītoti jau vairāk nekā 130 dažādu līmeņu vadītāji un darbinieki.

Pērnā gada rudenī veiktā aptauja apstiprināja, ka, neskatoties uz darbaspēka trūkumu, tikai 54% Latvijas darba devēju ir gatavi pieņemt darbā bijušos ieslodzītos, 52% piekristu algot cilvēkus, kuriem ir kādas hroniskas slimības, bet 49% aptaujāto izvēlētos nodarbināt personas ar ierobežotām pārvietošanās spējām. Kā galveno iemeslu šādu cilvēku nepieņemšanai darbā 20% aptaujāto minēja stereotipus.

"Darbavietās strādā darbinieki no sabiedrībā diskriminētām iedzīvotāju grupām, bet lielākā daļa netiek integrēti kopējā organizācijas sistēmā vai viņu zināšanas un pieredze organizācijā tiek aplūkota atrauti no kopējiem organizācijas procesiem. Ar Skatu Punkti mācību palīdzību vēlamies aicināt gan valsts, gan pašvaldību, gan uzņēmumu uzmanības centrā likt iekļaujošu darba vidi, abpusēju cieņu un iespēju vienlīdzību," uzsver Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Aija Bauere.

Ņemot vērā pašreizējo situāciju, tika izstrādātas trīs mācību programmas:
1. Augstākā līmeņa vadītājiem domāta vienas dienas mācību programma "Skatu punkti: ieguvumi";
2. Augstākā un vidējā līmeņa vadītājiem domāta trīs dienu mācību programma "Skatu punkti: sadarbība";
3. Ikvienam darbiniekam domāta trīs dienu mācību programma "Skatu punkti: cieņa".

Programmas tiek pasniegtas visos Latvijas plānošanas reģionos un tajās ir piedalījušies vairāk kā 130 gan privāto uzņēmumu, gan valsts un pašvaldību iestāžu, gan biedrību un nodibinājumu pārstāvji. Izvērtējot mācības visi to dalībnieki atzīst, ka ir guvuši labas zināšanas un pieredzi, ko var efektīvi izmantot atgriežoties savā darba vietā.

"Gan ikdienā, gan vadot darba kolektīvu, reti aizdomājamies un novērtējam dažādību kolēģu, līdzcilvēku un pat tuvinieku vidū. Dalība mācībās palīdzēja apzināties ne tikai savus izaicinājumus, bet arī iespējas ceļā uz iekļaujošāku darba vidi un sabiedrību," skaidro viena no dalībniecēm SIA Preiļu slimnīca valdes priekšsēdētāja Iveta Stare.

"Darbinieku dažādības veicināšana ir viens no nozīmīgiem veidiem, kā risināt darbaspēka trūkumu mūsu valstī. Dalībnieku atsauksmes norāda, ka, pateicoties mācību programmai, viņi ir ne tikai ieraudzījuši savus aizspriedumus, bet arī apzinājušies, ka darbinieku dažādība sekmē inovācijas un ekonomisko izaugsmi," skaidro Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane.

Augstākā un vidējā līmeņa vadītājiem mācības jau ir noslēgušās. Šogad vēl mācības "Skatu punkti: cieņa" norisināsies Liepājā, Rēzeknē, Valmierā, Bauskā un Rīgā. Lai uzzinātu vairāk par programmām un iespēju pieteikties mācībām, ir jāskatās tīmekļa vietnē www.skatupunkti.lv. Savukārt, ja neizdodas pieteikties šogad ieplānotajām mācībām, sekojiet Skatu punkti un Sabiedrības integrācijas fonda tīmekļa vietnēm un projekta "Dažādības veicināšana" FaceBook lapai, jo projekta "Dažādības veicināšana" ietvaros tās tiks pasniegtas vēl turpmākos četrus gadus.

Par Latvijas darba devēju aptauju:
Tirgus pētījumu kompānijas Kantar TNS Latvijas darba devēju aptaujā piedalījās 405 dažādu jomu un visu Latvijas novadu uzņēmumu, valsts un pašvaldību iestāžu, kā arī fondu, nodibinājumu, biedrību vadītāji un personāla vadītāji. Pētījums norisinājās no 2017. gada 24. oktobra līdz 3. novembrim.

Kontaktinformācija:
Normunds Pīlips
Projektu nodaļa
Diskriminācijas novēršanas programmu koordinators
Tālr. +371 67 078 205
e-pasts:

Logo ESF

ESF projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) īstenošanai finansējums tiek piešķirts no

Eiropas Sociālā fonda (85%) un Latvijas valsts budžeta (15%).