Home > Sources of funding

sif-jauns-kras


Čekas ietekme uz nacionālās Atmodas procesiem

Extended view
Source of Funding: State budget programmes 2002-2014
Program: Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā 2019

Search projects

Lai arī demokrātisku valsti Latvijā atjaunojām pirms 28 gadiem, sabiedrībai ilgi nav bijušas pieejamas svarīgas liecības par padomju totalitāro sistēmu — slepenajos arhīvos glabātie bijušās VDK dokumenti. Ilgstošais informācijas trūkums ļāvis sazelt mītiem par bijušās kompartijas un VDK lomu Atmodas kustībā un Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanā.

Kopš 2018. gada decembra Nacionālais arhīvs sācis VDK slepeno arhīvu publiskošanu. Projekta ietvaros LTV un žurnāls Ir pētīs šos dokumentus, lai ar jauniem faktiem un analīzi veicinātu sabiedrības izpratni par Atmodu, atklājot VDK ietekmi uz LTF pirmo domju locekļiem un tolaik Augstākajā Padomē ievēlētajiem deputātiem, kuri pieņēma lēmumu par Latvijas neatkarības atjaunošanu.

Tiks sagatavota 4 rakstu sēriju žurnālā Ir, intervēti bijušie VDK aģenti sērijā Pašlustrācija portālā LSM, izveidota un LTV ēterā pārraidīta dokumentāla filma par čekas ietekmi uz Atmodu, publicēts VDK kartotēkā atrodamo AP deputātu interviju atšifrējums.

Amount of Grant Awarded: 54372,82 EUR / 38 213.44 LVL;
Project number: 2019.LV/MA/049/13
Project Promoter: Valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Latvijas Televīzija"
Duration of the project: 01.05.2019.-31.01.2020.