Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Veiksmīgi noslēgušās 5 reģionālās apmācības par bē[..]

Veiksmīgi noslēgušās 5 reģionālās apmācības par bēgļu un imigrantu integrāciju

Veiksmīgi noslēgušās 5 reģionālās apmācības par bēgļu un imigrantu integrāciju

Biedrība "Latvijas Sarkanais Krusts", sadarbībā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Augsto komisāru bēgļu jautājumos (UNHCR), 2019. gada septembrī Rēzeknē, Puikulē, Bauskā, Saldū un Rīgā organizēja reģionālās apmācības "Darbs bēgļu un imigrantu integrācijai: starpkultūru saskarsme, labās prakses piemēri un pieredze".

Apmācības tika organizētas Sarkanā Krusta starptautiska projekta "AVAIL – bēgļu un patvēruma meklētāju viedokļu paušanas veicināšana viņu integrācijas un dzīves prasmju uzlabošanai" ietvaros (informācija par projektu: ŠEIT).

Par vispārējo situāciju saistībā par patvēruma, migrācijas un pārvietojuma jautājumiem, likumdošanas izmaiņu ietekmi uz bēgļu un imigrantu integrācijas rezultātiem, integrācijas politiku un procesiem nacionālā un reģionālā līmenī stāstīja UNHCR pārstāvji Marsels Koluns (Marcel Colun) un Karolis Žibas.

Vairāk ar reāliem bēgļu pieredzes stāstiem, starpkultūru saskarsmes īpatnībām un integrācijas aktivitāšu labās prakses piemēriem iepazīstināja Latvijā aktīvi praktizējošs ārsts, bēglis no Sīrijas Suleimans Alzouabi (Sulaeman Alzouabi) un Austrijā dzīvojošs bēglis no Sīrijas Tamims Nasheds (Tamim Nashed), kurš šobrīd darbojas kā neatkarīgs eksperts integrācijas un starpkultūru saskarsmes jautājumos Austrijā un agrāk bijis politikas eksperts Eiropas Komisijā.

Dalībnieki aktīvi uzdeva jautājumus lektoriem, izrādot interesi padziļināti izprast apmācību tematus, tāpat, diskutēja savā starpā par dzirdēto.
Apmācību mērķauditorija bija valsts un pašvaldības iestāžu darbinieki, t.sk. politikas plānotāji, skolu pārstāvji, sociālā darba un aprūpes speciālisti, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji. Kopā apmācības apmeklēja 100 cilvēki.

Pārstāvētas tika Rīgas, Rēzeknes, Daugavpils, Valmieras un Jūrmalas pilsētu pašvaldības, Balvu, Rēzeknes, Alojas, Valkas, Burtnieku, Bauskas un Baldones novadu pašvaldībām. Tāpat, pārstāvētas tika izglītības un veselības aprūpes iestādes, Valsts darba inspekcija, Sabiedrības integrācijas fonds, Latgales plānošanas reģions un Alojas pašvaldības policija.

Pēc apmācībām apmeklētāji atzina, ka uzzinājuši daudz jaunas, svarīgas un interesantas informācijas, kas turpmāk noderēs gan ikdienas darbā, gan komunicējot ar cittautiešiem, tāpat, cilvēki atklāja, ka turpmāk daudz kritiskāk vērtēs medijos pausto informāciju saistībā ar migrācijas krīzi, bēgļiem un dažādu kultūru mijiedarbību.

Projektu finansē Eiropas Savienība Patvēruma migrācijas un integrācijas fonda ietvaros (AMIF).

logo-relizei