Sākums > Finansējuma avoti

sif-jauns-kras


Latviešu diasporas digitālo iespēju pilnveidošana pilsoniskās līdzdalības stiprināšanai

Izvērstais skats
Finansējuma avots: Valsts budžeta programmas 2002-2019
Programma: Pilsoniskās līdzdalības veicināšanas programma diasporas NVO darbības atbalstam 2021

Meklēt projektus

Projekta "Latviešu diasporas digitālo iespēju pilnveidošana pilsoniskās līdzdalības stiprināšanai" mērķis ir aktivizēt un palielināt ārvalstīs dzīvojošo latviešu iesaisti pilsoniskajā līdzdalībā, izmantojot digitālās demokrātijas rīkus.

Lai digitālās demokrātijas rīkus, ko piedāvā organizācija ManaBalss un ko ikdienā jau izmanto Latvijas pilsoņi Latvijā, varētu izmantot arī ārzemēs dzīvojošie latvieši, ir nepieciešama tāda stingrā autorizācijas sistēma, kas būtu pieejama lielākam diasporā mītošo latviešu skaitam. Šobrīd diasporas latviešiem digitālās līdzdalības iespējas ir ļoti ierobežotas, jo tiem nav bankas konta Latvijā vai arī aktivizēta e-paraksta, kas šobrīd ir vienīgie autentificēšanās veidi ManaBalss digitālajos rīkos.

Projekta ietvaros tiks izveidots unikāls tehniskais risinājums, kas ļaus identificēt arī tās personas, kam šobrīd nav iespējas autentificēties digitālajās līdzdalības platformās.

Papildus tehniskā risinājuma izstrādei, projekta ietvaros tiks organizēts seminārs Minsterē, Vācijā, lai informētu diasporā dzīvojošos latviešus par pilsoniskās iesaistes iespējām, ko piedāvā digitālie risinājumi.

Piešķirtais finansējums: 14999,30 EUR / 10 541.57 LVL;
Projekta numurs: 2020.LV/DP/07/07
Projekta īstenotājs: Latviešu centrs Minsterē / Lettisches Centrum Münster e.V.
Īstenošanas vieta: Vācija - Minstere
Īstenošanas ilgums: 01.05.2020.-31.10.2020.