Home > News > News archive > News > Stereotipu šovs sarunu festivālā “Lampa”

Stereotipu šovs sarunu festivālā “Lampa”

Translation of this page is not available.
Visit SIF info page:
Or use automated translation:

šovs

Aicinām uz interaktīvu spēli ar diskriminācijas elementiem "Stereotipu šovs" 5.septembrī plkst. 17.00 sarunu festivāla "Lampa" ietvaros!

"Stereotipu šovu" vadīs sabiedriskais aktīvists un feminists Kaspars Zālītis un sabiedriskā aktīviste, feministe, režisore un publiciste Alise Zariņa.

Interaktīva spēle ar diskriminācijas elementiem ir lieliska iespēja pārbaudīt pazīstamu personību viedokli par dzimumu līdztiesību. Spēli līdzsvaros humora deva, vienlaikus veidojot objektīvu diskusiju par aktuāliem jautājumiem. Dalībnieki tiks sadalīti komandās, un katrai komandai 30 sekunžu laikā jāvienojas par atbildi. Kāda ir sievietes vidējā cena seksuālās verdzības melnajā tirgū? Un kādi ir trīs galvenie vārdi, kuros interneta vidē tiek saukta Alise pēc viņas kārtējā raksta publicēšanas medijos? Cik daudzu sieviešu nāves cēlonis 2019. gadā bijusi vardarbība ģimenē?


Savukārt izklaides elements diskusijā būs mēmais šovs, katram dalībniekam dodot vārdu, kas saistīts ar dzimumu līdztiesības problēmjautājumiem – piemēram, mājsaimniece vai galdnieks. Dalībnieku uzdevums – parādīt šos vārdus, neizmantojot stereotipiskus žestus.

Pasākumā piedalīsies sabiedriskās domas veidotāji – komponists Edgars Raginskis, komiķe Džemma Sudraba, Saeimas deputāte, bijusī Veselības ministre Anda Čakša, uzņēmējs un dzīves stila entuziasts Kaspars Bērziņš un kustības "body positive" aizsācēja Latvijā Indra Salceviča, kā arī skandalozais Rojs Rodžers.

Spēlē līdzi un iesaisties diskusijā par dzimumu līdztiesības aktualitātēm un izaicinājumiem Latvijā! Tiekamies klātienē Cēsīs vai tiešsaistē kampaņas "Atvērtība ir vērtība" Facebook lapā.
Vairāk informācija par sarunu festivālu "Lampa" atrodama šeit.
"Stereotipu šovs" veidots Sabiedrības integrācijas fonda kampaņas "Atvērtība ir vērtība" ietvaros. Šī ir piecgades kampaņa, kuras laikā īpaša uzmanība tiek pievērsta diskriminācijas skarto grupu integrācijai sabiedrībā, šogad fokusējoties uz dzimumu līdztiesību. Vairāk par kampaņu varat lasīt mājaslapā atvertiba.lv vai facebook lapā "Dažādības veicināšana".

Kampaņa "Atvērtība ir vērtība" tiek īstenota Sabiedrības integrācijas fonda projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) informatīvā kampaņa "Atvērtība ir vērtība" ietvaros. Finansējums piešķirts 85% apmērā no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.