Sākums > Finansējuma avoti

sif-jauns-kras


Tēva diena Kuldīgā “Senču dārgumus meklējot”

Izvērstais skats
Finansējuma avots: Valsts budžeta programmas 2002-2019
Programma: Ģimenei draudzīga pašvaldība 2020

Meklēt projektus

Biedrība KPKC sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību noorganizēs pasākumu par godu Tēva dienai "Senču dārgumus meklējot". Pasākuma saturu veidos ģimeņu kopīga darbošanās Kuldīgas restaurācijas centrā un vecpilsētā. Tā kā Kuldīgas vecpilsēta glabā tādus dārgumus kā senās ēkas, tilti un unikāla pilsētvide, kuras saglabāšanai izveidots restaurācijas centrs, kurš veicina seno amatu tradīcijas, tad pasākuma ietvaros apmeklētāji būs aicināti interesantā un mērķauditorijai atbilstošā veidā iepazīt šos dārgumus.
Šajā pasākumā apmeklētājiem tiks piedāvāts pašiem aktīvi līdzdarboties 6 aktivitātēs, kur paredzēta gan praktiska darbošanās ar tādiem materiāliem kā koks, finieris, logu ķite un krāsas, gan orientēšanās spēle Kuldīgas vecpilsētā, kuras laikā jāveic dažādi uzdevumi.
Pasākuma programmu veidos tādas norises kā seno darbarīku spēle, kurā bērni kopā ar tēti mēģinās noteikt, kādas darbības veikšanai konkrētais rīks paredzēts, izmantojot centra seno darbarīku kolekciju. Paredzēta kokapstrādes darbarīku izmantošanas darbnīca, kurā varēs saēvelēt lielas koka skaidu spirāles un ar kaltu kokā izveidot nelielas ģeometriskas figūras. Tiks sarīkota āderēšanas darbnīca, kurā uz finiera loksnēm apmeklētāji mācīsies attēlot koka šķiedru ar ķemmēm. Logu ķitēšanas darbnīcā varēs iemēģināt roku stikla ķitēšanā, izmantojot tradicionālos dabiskos materiālus. Savukārt darbnīcā "Uzbūvē savu namu pats" varēs izgatavot un izkrāsot sava Kuldīgas namiņa maketu.
Vecpilsētas spēle "Atrodi vienradzi Kuldīgā" aicinās orientēties vecpilsētas ieliņās, saskaitīt, izmērīt, uzzīmēt dažādus dārgumus, lai noslēgumā uz kādas mājas jumta vējrādītājā atrastu pašu vienradzi.
Šāda kopīga darbošanās radīs ģimenēm labvēlīgu vidi un radīs apstākļus, lai dažāda vecuma ģimenes locekļi kopīgi saturīgi pavadītu brīvo laiku, veicinot savstarpējo sapratni.

Īstenotāja statuss: biedrība/nodibinājums
Reģioni: Kurzemes reģions
Piešķirtais finansējums: 2068,00 EUR / 1 453.40 LVL;
Projekta numurs: 2020.LV/ ĢDP/41
Projekta īstenotājs: Biedrība “Kultūras projektu koordinācijas centrs”
Sadarbības partneris: Kuldīgas novada pašvaldība