Начало > Hовости > Архив новостей > Hовости > Jaunas iespējas apgūt latviešu valodu

Jaunas iespējas apgūt latviešu valodu

перевод этой страницы не доступен.
Посетить SIF информационную страницу:
Или используйте автоматизированного перевода:

Sabiedrības integrācijas fonds ir noslēdzis 11 līgumus par latviešu valodas kursu organizēšanu pieaugušajiem par kopējo summu 101 674,91 lats. Tie tiek finansēti no valsts budžeta. Tas dos iespēju 1244 personām apgūt latviešu valodu vai uzlabot savas latviešu valodas zināšanas.

Projektu īstenošana sākas 1.septembrī un jau septembra vidū interesentiem būs iespēja pieteikties uz šiem kursiem. Visvairāk kursu būs Rīgā (6 projekti), kur ir vislielākais pieprasījums pēc tiem, 2 projekti tiks īstenoti Liepājā un pa vienam - Daugavpilī, Ventspilī un Ogres novadā. Informācija par kursiem būs gan centrālajos, gan reģionālajos laikrakstos - tajās teritorijās, kur plānoti kursi, kā arī visi sludinājumi par kursiem būs atrodami Sabiedrības integrācijas fonda mājas lapā sadaļā Latviešu valodas kursi.

Kursantiem ar ienākumiem zem 100 LVL mēnesī kursi ir bez maksas, pārējiem jāsedz daļa no mācību maksas. Šāds mehānisms ir iestrādāts ar mērķi dot iespēju pirmkārt atbalstīt vismazāk nodrošinātos Latvijas iedzīvotājus apgūt latviešu valodu, kā arī kaut neliels, bet līdzmaksājums par kursiem rada nopietnāku attieksmi pret mācībām, un cilvēki retāk pamet mācības.

Programma "Latviešu valodas apguve pieaugušajiem" tiek īstenota jau sesto gadu, un tas ir regulārs valsts finansējums visu šo gadu garumā, ar mērķi uzlabot latviešu valodas prasmi pieaugušajiem Latvijas iedzīvotājiem.

Detalizētāka informācija par atbalstīto projektu īstenotājiem Sabiedrības integrācijas fonda mājas lapā sadaļā Atbalstītie projekti.