Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Sabiedrības integrācijas fonds septīto reizi pasni[..]

Sabiedrības integrācijas fonds septīto reizi pasniegs Sabiedrības Vienotības balvu

Trešdien, 16.decembrī Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē plkst. 16.00 Sabiedrības integrācijas fonds pasniegs Sabiedrības Vienotības balvu par ieguldījumu integrācijas un iecietības procesu veicināšanā.

Svinīgajā ceremonijā jau septīto gadu pēc kārtas tiks pasniegtas vairākas balvas - viena galvenā balva - Sabiedrības vienotības balva - ar naudas prēmiju 2000 latu apmērā, kā arī veicināšanas balvas. Šogad, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, tiks pasniegtas nevis divas, bet piecas balvas "Par ieguldījumu vienādu iespēju sabiedrības veicināšanā" un balva "Par ieguldījumu iecietības veicināšanā", kā arī naudas prēmijas 250 un 500 latu apmērā. Fonds ar sabiedrības palīdzību vēlas godināt tos cilvēkus vai organizācijas, kas paralēli savam pamatdarbam nesavtīgi darbojas, palīdzot citiem cilvēkiem etniskās vai sociālās integrācijas un iecietības veicināšanas jomās.

Šogad Fonds saņēma 70 pieteikumus par pretendentiem uz Sabiedrības Vienotības balvu, kas it divas reizes vairāk nekā pagājušajā gadā, no kuriem tad arī tika izvēlēti laureāti.

Balva tiek pasniegta jau kopš 2002.gada ar mērķi pateikties tiem cilvēkiem un organizācijām, kas ar savu darbu sekmējušas saliedētākās un humānākās sabiedrības veidošanos. Ar balvas piešķiršanu Fonds vēlas akcentēt laureātu vērtību pasauli un to, kas motivējis cilvēkus strādāt sabiedrības integrācijai. Motivācija un uzdrīkstēšanās darīt labu līdzcilvēkiem, veicināt vienotību savā kopienā, novadā, pilsētā un valstī ir tas gara spēks, ko vēlamies cildināt.

Pretendentus balvas saņemšanai var izvirzīt ikviens interesents brīvā formā, iesniedzot pieteikumu ar pamatojumu izvirzīšanai, pretendenta aprakstu un citus raksturojošus materiālus. Balvas pretendentus vērtē īpaši izveidota vērtēšanas komisija, kurā darbojas sabiedrībā pazīstami cilvēki un savu jomu profesionāļi, bet galīgo lēmumu par laureātiem pieņem Sabiedrības integrācijas fonda padome.

Sabiedrības integrācijas fonds vēlas pateikties Fridriha Eberta fondam par finansiālu atbalstu, bez kura Balvas pasniegšanas ceremonija nebūtu iespējama.