Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > 22.marts - kampaņas uzsākšana kustībai pret naida [..]

22.marts - kampaņas uzsākšana kustībai pret naida paušanu tiešsaistē

no-hate

2013.gada 22.martā plkst. 10.30 Strasbūrā Eiropas Padomes galvenajā ēkā oficiāli atklāta kustība pret naida paušanu http://www.nohatespeechmovement.org

Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumenti ir uzsākuši stratēģisku partnerību ar Eiropas Padomi, lai veicinātu iecietību un cilvēku pamattiesību ievērošanu. Aktivitātes pret naida paušanu tiek atbalstītas arī ar EEZ nevalstiskajām organizācijām (NVO) paredzētajām programmām.

Pēdējo dažu gadu laikā pamattiesību aizskārumi turpinās un atsākas, ietverot fiziskus un verbālus uzbrukumus minoritātēm, migrantiem un organizācijām, kas aizstāv cilvēktiesības Eiropā. Lai pievērstu sabiedrības uzmanību šīm problēmām, EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti ir apvienojuši spēkus ar Eiropas Padomi un atbalsta "Kustību pret naida paušanu" ("No Hate Speech Movement").Šī kampaņa pret naida paušanu internetā sākas 2013. gada 22. martā un turpināsies līdz 2014. gadam. Kampaņas mērķis ir rīkoties pret naidpilnu runu internetā visās tās formās, taču ievērojot vārda brīvību.

"Kustības pret naida paušanu" darbība ir pamatota cilvēku tiesībās uz izglītību, mediju lietotprasmi un iesaistīšanās iespējām jauniešiem.

NVO arī Latvijā var pieteikties projektu finansējumam, lai rīkotos pret naida kurināšanu, piesakoties programmai "NVO fonds", kuras apsaimniekotājs ir Sabiedrības Integrācijas fonds (SIF). NVO fondu apsaimniekotāju sanāksmē, kas notika Briselē, š.g. 19.-20. martam arī tika izteikts atbalsts kustībai pret naida paušanu. Foto: Miriam Dahl FMO.

Atbalsts pilsoniskajai sabiedrībai ir viena no EEZ finanšu instrumenta prioritātēm, kopumā NVO programmām dažādās valstīs piešķirot 147 miljonus eiro. Demokrātisku vērtību, tai skaitā cilvēktiesību un labas pārvaldības veicināšana, diskriminācijas, neiecietības, dzimumu nevienlīdzības un sociālās atstumšanas apkarošana ir svarīgākais šajās programmās. Turklāt vismaz 10% finansējuma ir paredzēts novirzīt bērnu un jauniešu vadītām organizācijām un viņu aktivitātēm.

NVO ir iespējams pieteikties finansējumam arī citās tematiskās EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu programmās. Tieši tādēļ finanšu instrumenti ir viens no galvenajiem finansiālajiem atbalstiem pilsoniskajai sabiedrībai Centrālajā un Dienvideiropā.

Kas ir naida paušana?

Naida paušana, kā definējusi Eiropas Padome, ietver visas izteiksmes formas, kas izplata, veicina, attaisno vai pamudina uz rasismu, ksenofobiju, antisemītismu vai citām naida formām, kas ietver ar agresīvu nacionālismu un etnocentrismu, ar minoritāšu un migrantu diskrimināciju un pret tiem vērstu naidu saistītu neiecietību.

Vairāk informācijas par "Kustību pret naida paušanu".

"Kustības pret naida paušanu" kampaņas mājaslapa.

Vairāk par EEZ finanšu instrumenta programmu "NVO fonds" lasiet šeit

 

***

Noderīgas saites:

Par kampaņu

http://act4hre.coe.int/eng/

Kampaņas brošūra

http://act4hre.coe.int/eng/News-Archive/New-Campaign-Brochure

Facebook – informācija par kustību pret naida runu (see: https://www.facebook.com/CouncilofEuropeYouth vai www.facebook.com/EEANorwayGrants

Twitter -  oficiālā mirkļa birka ir #nohatespeech

Nacionālo kampaņu organizatoru kontaktinformācija

http://act4hre.coe.int/eng/National-Campaigns

Filma (izveidojusi Eiropas Padome)

22.marts - kampaņas mājaslapas atklāšana

 www.nohatespeechmovement.org

Eiropas Padomes preses relīze (angļu val.)

http://bit.ly/ZrN59f