Sākums

Izstādes „Sievietei būt” noslēgumā diskutēta dzimumu līdztiesība, prezentēta filma un apbalvoti radošāko darbu autori

2014. gada 24. oktobrī noslēgusies izstāde „Sievietei būt" un līdz ar to – pētnieciskais mākslinieku grupas darbs, kas atraktīvā veidā aicināja skatītājus īpaši domāt par sievietes situāciju sabiedrībā. Izstādes noslēgumā notika radošāko darbu apbalvošanas ceremonija.

Izstādes noslēguma pasākumā „Latvijas Fakti" vadītājs Aigars Freimanis prezentēja jaunākās sabiedrības aptaujas par dzimumu līdztiesību rezultātus un norisinājās auglīga diskusija par dzimumu līdztiesības jautājumiem Latvijā „Sievietes&vīrieši.lv". Diskusijā piedalījās mākslinieku Anitra Bērziņa un Kristaps Zariņš, mācītājs Juris Cālītis, mediju aģentūras „Insipred" valdes priekšsēdētājs un tēvu kustības aktīvists Kārlis Gedrovics, resursu centra sievietēm „Marta" vadītāja Iluta Lāce, dzimumu līdztiesības eksperte Linda Curika un Anna Andersone, interneta lapu dizaina rīka „Froont" un koprades telpas „The Mill" līdzdibinātāja.

Diskusija atsedza problēmjautājuma daudzpusību un dažādās izpausmes, kas saistītas gan ar sabiedrības attieksmēm, gan ekonomiskiem faktoriem, labklājības, izglītības līmeņa un citiem aspektiem, kas analizējami turpmākajās kampaņās.

Mākslinieku domas par dziļi personiskajiem un tajā pašā laikā – sociāli nozīmīgajiem, dzimumu līdztiesības un sieviešu lomas sabiedrībā jautājumiem un to refleksiju mākslā dokumentētas izstādei „Sievietei būt" veltītā filmā, kuru veidojis Rolands Briedis.

Žūrijas balvu par radošāko problēmjautājuma risinājumu un tēmai atbilstošāko darbu saņēma Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas apakšnozares studentes Anna Zvaigzne un Viviana Maria Stanislavska. Skatītāju simpātijas balva, par kuras piešķiršanu varēja balsot ikviens izstādes apmeklētājs, piešķirta Latvijas Mākslas akadēmijas profesoram Jānim Andrim Osim. Laureātiem būs iespēja doties uz laikmetīgās mākslas mesi „ARCO Madrid 2015" Spānijā.

Izstādes noslēgumā tika prezentēts izstādes katalogs, kurā apkopoti mākslinieku darbi un domas par projekta problēmjautājumiem. Kataloga dizaina mākslinieciskā risinājuma autors – Mareks Hofmanis.

Fotogalerija no pasākuma

es sif2

Projekts tiek finansēts ar Eiropas Savienības PROGRESS programmas atbalstu. Informācija publicēta projekta „Dzimumu līdztiesība ekonomisko lēmumu pieņemšanā – instruments ekonomiskās konkurētspējas un vienlīdzības veicināšanai" Nr. JUST/2012/PROG/AG/4127/GE ietvaros. Par publikācijas saturu atbild Sabiedrības integrācijas fonds, un tajā nav atspoguļots Eiropas Komisijas viedoklis.