Начало > Источники финансирования

sif-jauns-kras


KRĀSAINS PRIEKA KARUSELIS

Pазвернутом виде
Источник финансирования: Программы государственного бюджэта 2002-2014
Программа: “Ārpusskolas pasākumu programma. Vasaras nometnes Latvijas un diasporas bērniem” 2015

Поиск проектов

Cēsu novada pašvaldība ir viena no tām pašvaldībām, kura organizē pasākumus sadarbības stiprināšanai ar saviem novadniekiem ārzemēs, nodrošina atbalstu reemigrējušajiem bērniem, atgriežoties mācībām Latvijas skolās, kā arī veic citas aktivitātes saiknes veidošanā ar tautiešiem. Pašvaldībai ir svarīgi, lai ikkatrs cēsnieks jūt, ka viņš nav aizmirsts, un apzinātos, ka vienmēr ir gaidīts dzimtajā pilsētā.

Kā viena no aktivitātēm šovasar ir paredzēta bērnu vasaras nometne Cēsu novada bērniem un pusaudžiem, kā arī vienaudžiem no diasporas, lai Cēsīs un ārzemēs dzīvojošie apzinātu savu piederību Latvijai, Cēsīm. Nometne notiek Cēsu pilsētas svētku laikā.

Projektā tiks iesaistīti bērni no Cēsīm un tuvākās apkārtnes, kā arī bērni no Anglijas, Īrijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Krievijas, Vācijas, Beļģijas.

Nometne notiks Gaujaslīčos, kas atrodas Gaujas senlejā, skaistā Cēsu pilsētas vietā, 3 km no centra. Apkārt ir priežu mežs, tuvu Gauja un tās senleja.

Nometnes laikā dosimies ekskursijās pa Cēsīm un Cēsu pils kompleksu, iepazīsim Cēsu apkārtnes interesantākās vietas un pilsētu nakts pastaigā lāpu gaismā.

Kopā ar cēsniekiem un pilsētas viesiem svinēsim Cēsu pilsētas svētkus, gatavosim priekšnesumu un pārsteigsim Vispasaules Cēsnieku kongresa dalībniekus.

Apciemosim eksotisko dzīvnieku ZOO „Rakši" un zinātnes centru Z(in)OO. Bērniem būs iespēja pagatavot dažāda veida radošos darbus, kuros tiks izmantoti dabas materiāli – čiekuri, Gaujas smiltis, priežu mizas u.c., kā arī videi draudzīgi, otrreiz pārstrādājami materiāli: kartona kastes, olu iepakojumi, tualetes un virtuves papīra rullīšu vidiņi, plastmasas pudeļu korķīši u.c materiāli. Katrs nometnes dalībnieks izgatavos dabīga bišu vaska sveci.

Pie ugunskura tiksimies ar Cēsīm nozīmīgiem cilvēkiem, baudīsim Latvijas vasaras vakarus. Vērosim zvaigznes un kopā dziedāsim tautasdziesmas un tautā populāras dziesmas, stāstīsim anekdotes un pasakas, iesim rotaļās, tā bagātinot latviešu valodas vārdu krājumu un ieklausoties tās labskanīgumā. Ugunskurā cepsim pašu gatavotas rauga maizītes un pelnos ceptus kartupeļus.

Tiksimies ar literātēm Ivetu Rozentāli – „Mazā cēsnieka stāsti" teksta autori un Lauru Dreiži – vairāku fantāzijas žanra romānu autori.

Nometņotāji, saturīgi un pilnvērtīgi atpūšoties, būs ieguvuši jaunus draugus, iepazinuši Cēsis, pilnveidojuši savas zināšanas un prasmes, izjutuši piederību Cēsīm, Latvijai, tādējādi stiprinot dzimtenes mīlestību.

предоставил финансирование: 11933,15 EUR / 8 386.67 LVL;
Номер проекта: 2015.LV/SP/02
Исполнитель проекта: Biedrība „Gaujaslīči”
Партнер: Cēsu novada pašvaldība
Zviedrijas Latviešu apvienības Upsalas Latviešu biedrība
Место реализации: Cēsu novads