Drukāt |

Sākums

sif-jauns-kras


Melu dekonstrukcija

Izvērstais skats
Finansējuma avots: Valsts budžeta programmas 2002-2019
Programma: Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā 2018

Meklēt projektus

Dokumentālā filma " Melu dekonstrukcija" stāstīs par dažādu valstu pieredzi cīņā ar Krievijas mediju izplatītajiem meliem. Mēs dosimies uz Lietuvu, Ukrainu, Lielbritāniju un skaidrosim kā šajās valstīs valdības, eksperti un mediji atklāj Krievijas tiražēto melus. Mēs meklēsim kā šo valstu pieredzi varam izmantot mēs Latvijā.

Krievija turpina tiražēt melīgu informāciju. Tā, piemēram, 26. jūnijā Krievijas ziņu kanāls regnum.ru informē, ka Latvija šogad palielinājusi aizsardzības budžetu līdz 6,4 procentiem no iekšzemes kopprodukta. Viņi to pasniedz kā Latvijas bruņošanos karam ar Krieviju. Bieži vien šāda nepatiesa informācija paliek neatspēkota. Ko mēs varam darīt un ko vajadzētu? Filmas gaitā izsekosim arī Krievijas iespējamo iejaukšanos Latvijas priekšvēlēšanu procesā un runāsim ar Eiropas Savienības valstu vadošajiem ekspertiem cīņā pret Krievijas izplatīto dezinformāciju, lai skaidrotu kā Krievija radīto melu konstrukciju.

Projekta galvenais produkts būs dokumentāla filma trīs sērijās. Vienlaikus filmas tapšanas laikā izmantosim sociālos medijus, lai izvietotu sarunu fragmentus vai citu interesantu informāciju par Krievijas melu konstrukciju. Speciāli projektam facebook tiks izveidota sava lapa, lai palielinātu sabiedrības interesi par projektu un sasniegtu latviešu auditoriju ārpus Latvijas un arī krievvalodīgos.

Piešķirtais finansējums: 24020,63 EUR / 16 881.79 LVL;
Projekta numurs: 2018.LV/MA/051/18
Projekta īstenotājs: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "SKUBA films"
Īstenošanas ilgums: 01.08.2018.- 31.01.2019.

https://www.facebook.com/pg/melu.dekonstrukcija/posts/?ref=page_internal

 


Drukāšanas datums: 13.05.21