Drukāt |

Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Rēzeknē jaunieši debatē par migrācijas jautājumiem[..]

Rēzeknē jaunieši debatē par migrācijas jautājumiem un bēgļu uzņemšanu

Logo ESF

Atvertiba ir vertiba logo-01

Rēzeknē jaunieši debatē par migrācijas jautājumiem un bēgļu uzņemšanu

13. decembrī Rēzeknē, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā "Zeimuļs" tika pulcēti pedagogi un jaunieši no piecām Latgales reģiona skolām, lai izglītotos un diskutētu par cilvēku migrācijas tendencēm Latvijā un pasaulē, kā arī pēdējos gados īpaši aktuālo bēgļu uzņemšanas jautājumu. Pasākums norisinājās informatīvās kampaņas "Atvērtība ir vērtība" ietvaros, kas tiek īstenota ar mērķi vairot toleranci par diskriminācijai pakļautajām sabiedrības grupām, to starp – bēgļiem.

Pasākumā, kurā piedalījās pedagogi un jaunieši no Rēzeknes Valsts 1. Ģimnāzijas, Rēzeknes Poļu ģimnāzijas, Rēzeknes tehnikuma, Rēzeknes 3. Vidusskolas, kā arī Daugavpils Valsts ģimnāzijas, "Providus" domnīcas pētnieka Rasmusa Filipa Geka vadībā jaunieši varēja uzzināt, ko īsti nozīmē termins "migrācija", kāda ir migrācijas vēsture, kādas migrācijas situācijas eksistē un ar kādiem izaicinājumiem saskaras pasaules valstis dažāda veida migrācijas dēļ.

Jaunieši tika sadalīti komandās, kurās kopīgi domāja, kādi viedokļi sabiedrībā eksistē par migrāciju un uz kādiem argumentiem šie viedokļi balstīti, vērtējot to atbilstību empīriskiem pierādījumiem. Debatēs jaunieši īpaši pievērsās bēgļu uzņemšanas jautājumam, vērtējot, vai bēgļi drīkst strādāt Latvijā, nezinot latviešu valodu, vai bēgļu bērniem būtu jāmācās kopā ar vietējiem bērniem, vai obligātiem būtu jābūt valodas un integrācijas kursiem u.c. problēmjautājumiem. Komandās jaunieši domāja gan argumentus par, gan pret migrāciju un bēgļu uzņemšanu, vēlāk kopīgi vērtējot, kuras komandas argumenti bija spēcīgāki.

Notikums tika organizēts ar mērķi vairot jauniešu izpratni par aktuālajām problēmām Latvijā un pasaulē, lai viņi būtu spējīgi kritiski vērtēt informāciju, kas parādās publiskajā telpā.

Kontaktinformācija:
Normunds Pīlips
Projektu nodaļa
Diskriminācijas novēršanas programmas koordinators
Tālr. +371 67 078 205
e-pasts:

ESF projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) īstenošanai finansējums tiek piešķirts no Eiropas Sociālā fonda (85%) un Latvijas valsts budžeta (15%).

 


Drukāšanas datums: 15.06.21