Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Bēgļi no Sīrijas iepazīstas ar Latvijas uzņēmumu d[..]

Bēgļi no Sīrijas iepazīstas ar Latvijas uzņēmumu darbību

alt

alt

Bēgļi no Sīrijas iepazīstas ar Latvijas uzņēmumu darbību

2018. gada 8. decembrī trīs bēgļiem no Sīrijas bija iespēja iepazīties ar divu Latvijas uzņēmumu darbību. Diena sākās ar viesošanos restorānā "Istaba", kur šefpavāres Līvas Apermanes vadībā viesi iepazinās ar restorāna darbību – ēdienkartes veidošanas principiem, ikdienas darbu plānošanu un citām niansēm. Tāpat restorāns arī piedāvāja praktisku apmācību, pagatavojot maltīti – mīdijas saldā krējumā mērcē un salātus. Kā atzina viens no praktikantiem Ali Al Harjani, šī bija unikāla pieredze, jo viņš gan iemācījās daudz jauna, gan kopumā ieraudzīja Latviju citādi. Viņš priecājās par satiktajiem cilvēkiem un laipno attieksmi. Restorāna šefpavāre pēc prakses dienas arī piedāvāja Ali iespēju turpināt praktizēties.

Dienas otrajā pusē notika iepazīšanās ar skaistumkopšanas salona "Amorete" darbību, kura vadītāja ir Līva Hausmane. Viņa gan pastāstīja par savu pieredzi, veidojot salonu, gan arī deva iespēju praktiski apgūt vakara make-up veidošanu, kā arī friziermeistara vadībā izveidot vakara frizūru. Kā atzina salona vadītāja, tad bēgļu meitenei, kura šobrīd šīs prasmes apgūst arodskolā, ir ļoti abas iemaņas un acīmredzams talants.

Video: Latvijas uzņēmēji apmāca bēgļus no Sīrijas

Papildu informācija:
Kampaņas "Atvērtība ir vērtība" rīkotāju komanda
E.

ESF projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) īstenošanai finansējums tiek piešķirts no Eiropas Sociālā fonda (85%) un Latvijas valsts budžeta (15%).