Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > LIAA Radošo industriju inkubatorā bēgļus no Afgani[..]

LIAA Radošo industriju inkubatorā bēgļus no Afganistānas konsultē par uzņēmējdarbības iespējām Latvijā

LIAA Radošo industriju inkubatorā bēgļus no Afganistānas konsultē par uzņēmējdarbības iespējām Latvijā

2018. gada 28. decembrī LIAA radošo industriju inkubatorā diviem bēgļiem no Afganistānas bija iespēja saņemt konsultāciju par uzņēmējdarbības iespējām Latvijā, kā arī iepazīties ar inkubatora un tajā esošo uzņēmumu darbību.

Nasratullah Vali Zai un Idrees Malang tikās ar Radošo industriju inkubatora Vecāko projektu vadītāju Ģirtu Ozoliņu, kurš pastāstīja gan par uzņemšanas prasībām inkubatorā, gan iespējām, kādas tas sniedz. Tāpat viņš dalījās savā uzņēmējdarbības pieredzē, strādājot ar dažādu nozaru produktiem. Tikšanās laikā bija iespēja uzzināt gan par iespējām Latvijā piesaistīt investīcijas, gan par dažādām praktiskām niansēm, kas var palīdzēt uzsākt savu biznesu. Pēc konsultācijas inkubatora viesi iepazinās ar tā darbību, apskatot telpas un iepazīstoties ar inkubatorā esošo uzņēmumu produktiem.

Uzņēmuma Kurp.es vadītājs Gustavs Mārtiņš Upmanis, kura uzņēmums arī ir inkubatora daliībnieks, dalījās savā uzņēmējdarbības pieredzē. Viņš pastāstīja gan par ieguvumiem inkubatorā, gan sniedza padomus, kā veiksmīgāk strādāt Latvijas uzņēmējdarbības vidē. Vērtīga informācija bija par sociālo uzņēmējdarbību, jo tieši šī uzņēmējdarbības forma var būt pievilcīga bēgļiem.

Kā atzina Nasratullah Vali Zai, šī bija vērtīga pieredze un iegūtā informācijā palīdzēs, lai attīstītu sava uzņēmuma ideju. Viņš arī izteica gandarījumu par iegūtajiem informatīvajiem materiāliem, kas vēlāk palīdzēs orientēties Latvijas uzņēmējdarbības sistēmā.

Papildu informācija:
Kampaņas "Atvērtība ir vērtība" rīkotāju komanda
E.

ESF projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) īstenošanai finansējums tiek piešķirts no Eiropas Sociālā fonda (85%) un Latvijas valsts budžeta (15%).