Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Unikālas mācības par dažādības vadības pamatprinci[..]

Unikālas mācības par dažādības vadības pamatprincipiem

Logo ESFskatu-punkti

Unikālas mācības par dažādības vadības pamatprincipiem

Dažādi nacionāla un starptautiska līmeņa pētījumu dati norāda uz pastāvošo diskrimināciju darba tirgū dzimuma, invaliditātes, etniskās piederības un vecuma dēļ. Vienlaikus, lai gan ir identificēti izplatītākie diskriminācijas veidi un pastāv norādes uz to, ka sociāli iekļaujoša darba vide veicina nepieciešamo darbinieku nodarbinātību, retais darba devējs ir pievērsies tādas personāla vadības politikas īstenošanai, kas veicinātu dažādību un toleranci darba vidē.

Aicinot Latvijas darba devējus mainīt šo situāciju un atlases procesā vērtēt darbinieku profesionālās spējas, nevis vecumu, etnisko piederību, dzimumu, seksuālo orientāciju, bērnu skaitu un citus ar zināšanām un pieredzi nesaistītus kritērijus, Sabiedrības integrācijas fonds 2017. gadā uzsāka unikālu bezmaksas mācību programmu "Skatu Punkti", kurā līdz šim izglītoti jau vairāk nekā 200 dažādu līmeņu vadītāji un darbinieki.

Lai turpinātu šīs mācību programmas pasniegšanu, šodien, 25. aprīlī, Sabiedrības integrācijas fonds parakstīja līgumu ar nodibinājumu "Ventspils Augsto tehnoloģiju parks" par izglītojošu pasākumu par sociālās atstumtības, diskriminācijas novēršanas un dažādības vadības ieviešanas jautājumiem nodrošināšanu līdz pat 2020. gada beigām, sniedzot mācības vismaz 400 dažādu līmeņu vadītāji un darbiniekiem no budžeta iestādēm, uzņēmumiem un nevalstiskajām organizācijām.

Drīzumā privāto uzņēmumu, valsts un pašvaldību iestāžu un nevalstisko organizāciju pārstāvji tiks aicināti pieteikties līdzdalībai mācībās Skatu Punkti: Ieguvumi" un "Skatu Punkti: Cieņa".

Izglītojoši pasākumi par sociālās iekļaušanas un diskriminācijas novēršanas jautājumiem tiek īstenoti Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums tika piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un Latvijas valsts budžeta. Vairāk par aktivitāti šeit. Vairāk par projektu šeit.

Kontaktinformācija:
Normunds Pīlips
Projektu nodaļa
Diskriminācijas novēršanas programmas koordinators
Tālr. +371 67 078 205
e-pasts: