Drukāt |

Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Mediju atbalsta fonda konkursā tiks īstenoti 29 pr[..]

Mediju atbalsta fonda konkursā tiks īstenoti 29 projekti

apvienots

Mediju atbalsta fonda konkursā tiks īstenoti 29 projekti

Sabiedrības integrācijas fonda padome 2.maija sēdē apstiprināja 29 projektus programmā "Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā". Kopējais, konkursa ietvaros pieejamais finansējums – 742 659 eiro.

Mediju atbalsta fonda konkursā tika saņemti 92 projektu iesniegumi, no kuriem pieejamo finanšu resursu ietvaros, atbalstu sabiedriski nozīmīga satura veidošanai saņems teju 1/3 daļa jeb 29 projekti.
Programma tiek īstenota jau trešo gadu un tās mērķis ir atbalstīt medijus sabiedriski nozīmīga satura veidošanā un stiprināt nacionālo kultūrtelpu latviešu valodā, veicinot nekomerciālas, sabiedriski nozīmīgas žurnālistikas radīšanu medijos, tādejādi stiprinot Satversmē noteiktās vērtības, valstisko apziņu, latvisko kultūrtelpu, kritisko domāšanu, kā arī veicinot mediju atbildīgumu, ceļot kvalitāti un sekmējot sabiedrības saliedētību uz latviešu valodas pamata.

Projekti tika iesniegti 9 kategorijās:

Apstiprināto projektu saraksts

Projektu iesniegumu vērtēšanas komisijā ietilpst četri augstskolu pārstāvji – mediju eksperti un seši valsts pārvaldes institūciju pārstāvji, no kuriem divi Kultūras ministrijas, divi Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes deleģēti, kā arī pa vienam Valsts reģionālās attīstības aģentūra un Sabiedrības integrācijas fonda deleģētam pārstāvim.

Projektu iesniegumu vērtēšanas komisijas sastāvs:

Mediju atbalsta fonda programmu ietvaros šogad finansējums pieejams jau trešo gadu. Līdz šim - 2017. un 2018.gadā – reģionālo un nacionālo programmu konkursos kopumā atbalstīti 144 projekti, sabiedriski nozīmīga mediju satura veidošanā no valsts budžeta līdzekļiem ieguldot 2,3 miljonus eiro.

[1]Konstruktīvā žurnālistika ir tāda ziņu pasniegšanas forma, kas ietver ne tikai fokusēšanos uz problēmām, bet arī risinājumu meklēšanu. Skatīt, piemēram, koncepta autora un pamatlicēja Dānijas sabiedriskās raidorganizācijas vadītāja Ulrika Hāgerupa (Ulrik Haagerup) skaidrojumu (prezentācija ar tulkojumu latviešu valodā): http://www.saeima.lv/lv/aktualitates/saeimas-zinas/24451-saeimas-nama-diskute-par-sabiedrisko-raidorganizaciju-lomu-demokratiska-sabiedriba

 


Drukāšanas datums: 12.07.20