Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Trešdien aicina uz kultūras daudzveidībai veltītu [..]

Trešdien aicina uz kultūras daudzveidībai veltītu radošo darbnīcu “Ritmiskas sarunas skaņu jūrā”

Logo ESF

atvertiba-zals

Trešdien aicina uz kultūras daudzveidībai veltītu radošo darbnīcu "Ritmiskas sarunas skaņu jūrā"

Trešdien, 29.maijā plkst. 18.00 Kaņepes kultūras centrā, Skolas ielā 15 ar mūzikālu notikumu "Ritmiskas sarunas skaņu jūrā" tiks atklāts Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) informatīvās kampaņas "Atvērtība ir vērtība" un Kim? Laikmetīgās mākslas centra radošo darbnīcu cikls. Pasākuma laikā muzicēs eksperimentālās mākslas un skaņas mākslinieks Kaspars Groševs un Balraj Singh, kurš spēlē tablu – indiešu tradicionālo mūzikas instrumentu.

"1.Radošā darbnīca. Mūzika." iesāk radošo darbnīcu ciklu, kuru laikā kāds no mazākumtautību tradicionālās mākslas pārstāvjiem strādās ciešā sadarbībā ar latviešu laikmetīgo mākslinieku. Šīs darbnīcas būs kā tilts starp tradicionālo un laikmetīgo, starp latviešu un citu tautu kultūru.

Kaspars Groševs un Balraj Sing iepazīstinās apmeklētājus katrs ar savu spēles stilu un tad veidos saspēli, savedot laikmetīgo ar tradicionālo. Darbnīcas noslēgumā tās apmeklētājiem būs iespēja iesaistīties vienotā ritmā ar mūziķiem.

"Mūzikas improvizācija ir kā saruna - nepārtraukti ir jāieklausās otrā, lai kopīgi būvētu trauslu skaņu ainavu, kurā katrs dalībnieks ir daļa no vienota organisma. Sakausējot Kaspara Groševa, kurš mūzikā darbojas ar segvārdu Figūras, eksperimentālo un minimālisma tradīcijās būvēto skanisko biezokni ar klasisko Indijas perkusiju tradīciju pārstāvi Balraj Singh, dzīvais sastapsies ar elektronisko, individuālais - ar kolektīvo," stāsta Laima Ruduša, Kim? Laikmetīgās mākslas centra izpilddirektore.

Pirmajai kampaņas "Atvērtība ir vērtība" radošajai darbnīcai šogad sekos arī citas izpausmes darbnīcas. "Ritmiskas sarunas skaņu jūrā" apmeklējums ikvienam interesentam ir bez maksas.

Radošās darbnīcas top SIF informatīvās kampaņas "Atvērtība ir vērtība" ietvaros, lai veicinātu dialogu ar Latvijas sabiedrību par nediskriminācijas principiem un veicinātu iecietību starp dažādām diskriminācijas riskam pakļauto personu grupām. Plašāka informācija par "Atvērtība ir vērtība" aktivitātēm ir pieejama tās Facebook vietnē: https://www.facebook.com/dazadibasveicinasana/.

Sociālā kampaņa "Atvērtība ir vērtība" tiek īstenoti Sabiedrības integrācijas fonda projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Papildu informācija:
Katrīna Ķeķe
Kampaņas "Atvērtība ir vērtība" rīkotāju pārstāve
M. 26496613
E.