Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Šonedēļ Salacgrīvā norisināsies “Atvērtība ir vērt[..]

Šonedēļ Salacgrīvā norisināsies “Atvērtība ir vērtība” radoši ēdamā darbnīca “Sapņu pavadonis”

Logo ESF atvertiba-zals

Šonedēļ Salacgrīvā norisināsies "Atvērtība ir vērtība" radoši ēdamā
darbnīca "Sapņu pavadonis"

Sestdien, 3. augustā, plkst. 17.00 Salacgrīvas lauku teritorijā, "Lauvās" norisināsies otrā Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) informatīvās kampaņas "Atvērtība ir vērtība" un "Kim?" Laikmetīgās mākslas centra kopīgi rīkotā radošā darbnīca "Sapņu pavadonis". Darbnīcas mērķis ir veidot tiltu starp tradīcijām un laikmetīgo mākslu, starp latviešu un citu tautu kultūru, šoreiz pievēršoties ēdienam un tā gatavošanai kā performatīvam rituālam. Pasākuma laikā laikmetīgā māksliniece Darja Meļņikova sastrādāsies ar meksikāņu šefpavāru Havjeru Garsiju.

"Kim?" Laikmetīgās mākslas centra programmas direktors Kaspars Groševs: "Darja Meļņikovas mākslas darbos nereti parādās ēdami vai šķietami ēdami elementi, atsaucoties gan uz to vēsturisko kontekstu, gan to dažādajām interpretācijām. Radošās darbnīcas ietvaros Darja Meļņikova darbosies kopā ar meksikāņu šefpavāru Havjeru Garsiju, kurš Latvijas gardēžu rindās pazīstams kā sava amata meistars, kurš dažkārt ēdiena gatavošanu pārvērš par kolektīvu rituālu. Darbnīcā "Sapņu pavadonis" apvienosies Havjera pieredze un aizrautība ar maltītes performatīvo dabu un Darjas interese par ēdiena estētiskajiem un kontekstuālajiem mezgliem un ierasto reprezentācijas veidu paplašināšanu. Darbnīcas tapšanā iesaistījās arī māksliniece Evita Vasiļjeva, kura sniedza palīdzību Darjas Meļņikovas mākslas darbu izveidē."

Māksliniece Darja Meļņikova ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu un ir "Kim?" Laikmetīgās mākslas centra Rezidences balvas ieguvēja rezidencei Berlīnes Laikmetīgās mākslas institūtā "Kunst Werke", bijusi arī rezidencēs "Cité internationale des arts", Francijā un "Rupert", Lietuvā. Māksliniece savos darbos eksperimentējot apvieno dabas un cilvēku radītus elementus, izmantojot arī arhitektūras, politikas un pat mūsdienu biroja videi raksturīgo. Darjas Meļņikovas personālizstādes darbi bijuši izstādīti arī Zviedrijā, Igaunijā un Krievijā.

Šefpavārs Havjers Garsija uz Latviju pārcēlās pirms 25 gadiem un ir pirmais meksikānis, kurš ieguvis Latvijas pilsonību. Viņš ir autors grāmatai "Gatavots a la Mexicana", kas konkursā "Zelta ābele 2009" ieguvusi lasītāju simpātiju balvu. Garsija ir nodibinājis mariači grupu "Sol y Sombra", bet viņa jaunākais projekts ir meksikāņu restorāns "El Santo X" Rīgā, Pils ielā 7.

Šī ir jau otrā "Kim?" un SIF organizētā radošā darbnīca, kuras laikā mazākumtautību tradicionālās mākslas pārstāvji strādā ciešā sadarbībā ar latviešu laikmetīgajiem māksliniekiem. Maijā Kaņepes Kultūras centrā norisinājās mūzikai veltīta radošā darbnīca "Ritmiskas sarunas skaņu jūrā", kur sakausēja Kaspara Groševa eksperimentālo un minimālisma tradīcijās būvēto skanisko biezokni ar klasisko Indijas perkusiju tradīciju pārstāvi Balraj Singh.

Paralēli radošās darbnīcas norisei sestdien "Lauvās" tiks atklāta arī "Kim?" Laikmetīgās mākslas centra izstāde "ĪPAŠUMS/VASARA", kuras autors ir Tobiass Kaspars. Izstāde tiek izrādītā pamestā Latvijas vasarnīcā un iztēlojas kādu fiktīvu mākslas kolekcionāru, kurš dzīvojis (būtu varējis dzīvot) šādā nomaļā vietā. Papildu informācija par izstādi un tās apskates iespējām: https://kim.lv/lv/.

Radošās darbnīcas top SIF informatīvās kampaņas "Atvērtība ir vērtība" ietvaros, lai veicinātu dialogu ar Latvijas sabiedrību par nediskriminācijas principiem un veicinātu iecietību starp dažādām diskriminācijas riskam pakļauto personu grupām. Plašāka informācija par "Atvērtība ir vērtība" aktivitātēm ir pieejama informatīvās kampaņas Facebook vietnē: https://www.facebook.com/dazadibasveicinasana/. 2019. gada rudenī plānota trešā, dejai veltīta radošā darbnīca.

Darbnīcas "Sapņu pavadonis" apmeklējums ikvienam interesentam ir bez maksas. Vasarnīcas "Lauvas" GPS koordinātes: 57.729323, 24.535533.

Radošās darbnīcas tiek īstenotas Sabiedrības integrācijas fonda projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) informatīvā kampaņa "Atvērtība ir vērtība" ietvaros. Finansējums piešķirts 85% apmērā no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Papildu informācija:
Agnese Ruberte
Kampaņas "Atvērtība ir vērtība" rīkotāju pārstāve
M. 29337759
E.