Начало > MAF nacionālie konkursi 2021 > ATGRIEŽOTIES MĀJĀS

sif-jauns-kras


ATGRIEŽOTIES MĀJĀS

Pазвернутом виде
Источник финансирования: Программы государственного бюджэта 2002-2014
Программа: Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā 2021

Поиск проектов

Reemigrāciju veicinošie ir ne tikai ekonomiskie faktori, bet arī, tādi kas saistīti ar dzimtu likteņiem, attiecībām un ģimenes saitēm. Latviešu diasporas sabiedrībai ārvalstīs atgriešanās Latvijā jautājums ļoti bieži aktualizējas līdz ar izmaiņām ģimenē, kur aug bērni līdz pirmsskolas vecumam. Vecāki nosaka viņu tālāko likteni, izvēloties ģimenes mītnes zemi, izglītošanās un attīstības iespējas. Tāpat atgriešanās iespējas kļūst akūti aktuālas, kad diasporas vidējas paaudzes Latvijā palikušie vecāki sāk strauji novecot un viņiem nepieciešama palīdzība. Vēl viens būtisks motivējošs reemigrācijas faktors ir uzņēmējdarbības iespējas. Šo trīs faktoru kopums ir galvenais motivējošais potenciāls reemigrācijai.

Pamatojoties uz minēto, lai būtu iespēja uzrunāt gan ārvalstīs mītošos iedzīvotājus, kas seko līdzi notikumiem Latvijā, gan vietējos lasītājus, tiks veidota un publicēta rakstu sērija portālā www.diena.lv un Latvijas nacionālajā laikrakstā „Diena" ar intervijām, caur kurām tiks apliecināta cilvēku personiska pieredze, kas var kalpot par risinājumu, iedvesmu vai atbalsta stāstu, kas emigrējušajiem palīdzēs pieņemt noteiktus lēmumus un saredzēt praktiskus risinājumus sadzīves, sociālajos vai veselības aprūpes jautājumos Latvijā.

предоставил финансирование: 9 844,57 EUR / 6 918.80 LVL;
Номер проекта: 2020.LV/MA/021/04
Исполнитель проекта: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Izdevniecība Dienas Mediji" / portāls www.diena.lv; laikraksts "Diena"
Период проетка: 01.05.2020. - 31.01.2021.